Tatilini verimli değerlendirmek isteyenler için en uygun seçeneklerden bir tanesi de Yunan adaları. Yunan adalarına gidiş artık oldukça kolaylaştı. İster deniz yoluyla isterseniz kara yolu ve deniz yolunu birlikte kullanarak Yunan adalarına gidebilirsiniz. Kara yoluyla nasıl gideriz sorusunun cevabını aşağıda vereceğim.

Yunan Adalarına Gidiş

Günübirlik Yunan Adalarına Gidiş

Yunan adalarına gidiş için en Ayvalık, Çeşme, Kuşadası, Marmaris ve Bodrum’dan kalkan feribotlara binilmekte. Ancak bu feribotlar sadece ülkemize daha yakın olan Midilli, Sakız, Sisam ve Rodos adalarına gitmek için gün aşırı seferleri olan feribotlar. Daha uzak adalara gitmek isteyenler için aynı gün içinde gidiş dönüş seçeneği pek mümkün olmuyor. Üstelik bu adalara ülkemizden feribot seferleri de yok. Örneğin Yunanistan’ın en önemli turistik adalarından bir tanesi olan Santorini Adası’na gitmek için Yunanistan’a gitmek ve buradan feribot yoluyla adaya geçmek tek seçenek. İşte bu noktada eğer kendi aracınıza sahipseniz karayolu ve feribotu kullanarak kendi aracınızla bu adaya gitmeniz dahi mümkün. Ancak araçla gitmek için aracınız için gerekli olan bazı belgeleri vizenizi alırken almalısınız. Türkiye Cumhuriyeti Ehliyeti sahip olanlar da bu ehliyetleri 6 ay süreyle yurt dışında kullanabiliyorlar.Yunan Adalarına Gidiş

Yunan adalarına gidiş için en uygun ve en çok tercih edilen yöntem ise turist olarak turlarla gitmek. Bu sayede yanınızda size yol gösteren bir rehber oluyor. Rehberler sadece size adayı dolaşırken tarihi eserler hakkında bilgi vermiyor aynı zamanda nerenin ucuz nerenin pahalı, nereye gidip nereye gitmemeniz konusunda da yol gösteriyorlar. Bu yüzden bir acente vasıtasıyla turla Yunan adalarına gitmek her zaman için zamanı da verimli kullanmak adına yararınıza olacaktır. Bir yeri ararken kaybedeceğiniz zaman turlarla gittiğinizde ortadan kalkmış olacak. Yunan adalarına gidiş için mutlaka pasaportunuzda Yunanistan vizesinin olması gerekiyor.

Barcelona’ya gittiğinizde yapmanız gerekenler hakkında yazdığım yazıya buradan ulaşabilirsiniz.