Başlığı okuyan bütün erkekler zaten hemen durumu anladılar. Yerli diziler erkeklerin korkulu rüyası haline nasıl gelebilir? Bunun cevabı çok kolay. Çünkü kadınlar bu dizileri erkekler gibi izlemiyorlar. Hayal gücü çok yüksek olan kadınların karşısına erkekleri zor durumda bırakacak diziler çıkınca kadınlar bu dizide gördükleri çoğu şeyi gerçek zannediyorlar.

Bazı yazılarımda erkeklerin porno filmlerinde olanların gerçek hayatta da olabileceğini düşündükleri ve bu konuda yanıldıklarından bahsetmiştim. İşte kadınlar da izledikleri yerli dizilerde gördüklerinin gerçek hayatta olabileceğini düşünüyorlar. Sadece düşünmekle kalmıyorlar buna ciddi ciddi inanıyorlar. Bunun sonucunda da bu yerli diziler erkeklerin korkulu rüyası haline geliyor.

Yerli Diziler Erkeklerin Korkulu Rüyası

Zengin Erkekler ve Pahalı Hediyeler

Yerli dizilerin neredeyse tamamına yakınında dizinin baş rolünde olan erkek zengin ve yakışıklı. Holdingin başında olan, lüks arabalara binip yalılarda kalan bu erkekler doğal olarak her kadının istediği erkek. Ancak gerçek hayat böyle değil. Bu filmleri izleyen hayal gücü yüksek kadınlar nedense kendilerini bu dizilerdeki zengin adamların karıları ile karşılaştırmaya başlıyorlar. İçlerinden bir tanesi de çıkıp bunun bir dizi ve oynayanların hayali karakterler olduğunu düşünmüyor. Bunun sonucunda da kızıp gerçek hayatta eşlerine ya da erkek arkadaşlarından bunun acısını çıkarmaya başlıyorlar. Onlardan pahalı hediyeler bekliyorlar. Maddi olarak erkeğin karşılayamayacağı isteklerde bulunuyorlar. Ancak bunlar arasında en kötüleri ise evlenme çağında olan kadınlar. Bu dizileri izleyip evlenme hayali kuran kadınlar beklentilerini o kadar yüksek tutuyorlar ki bu işin sonunda ya evde kalıyorlar ya da evde kalmamak için mahalle baskısı yüzünden sıradan bir adamla evlenip evliliği o adama zindan ediyorlar. Bu durum maalesef ülkemizde yaşanan ve bilinen bir durum. Televizyonda yayınlanmaya devam ettikleri sürece bu tarz yerli diziler erkeklerin korkulu rüyası olmaya devam edecekler.

Eve kız atmak hakkında yazdığım yazıma buradan ulaşabilirsiniz.