Yemeğe düşkün erkekler derken bunu yemek yapmaya düşkün ve yemek yemeye düşkün erkekler olarak ikiye ayırabiliriz. Yemek yemeye düşkün erkekler kadınlar için çok fazla önemli değildir. Sadece bazıları kocalarının fazla yemek yiyip kilo almalarını istemez. Ancak yemek yapmaya düşkün erkekler kadınlar tarafından bir tehlike olarak görülebilir.

Mutfak Kadının Yeridir

Öncelikle her erkeğin bilmesi gereken en önemli konu mutfağın sahibinin kadın olduğudur. Yemeğe düşkün erkekler bu konuda kadınlardan biraz daha fazla mutfağa girmeye başladıkları anda bazı kadınlar bundan rahatsızlık duyacakladır. Kadınların bu rahatsızlığının daha fazla büyümemesi için bir taraftan yemek yaparken diğer taraftan mutfağın asıl sahibinin kadın olduğu vurgusunun da yapılması gerek. Bunu oldukça basit cümlelerle yapmak mümkün. Mesela mutfak eşyalarının ya da yemek yapımında kullanılacak malzemelerin yerlerini sıklıkla karınıza sorabilirsiniz. Bu durum onun gözünde bir tehlike olmadığınızı da belli edecektir. Yapmamanız gereken en önemli şey ise mutfak eşyalarının ya da dolaplarda bulunan gıdaların yerlerinin değiştirilmesi olacaktır. Yemek yaparken tuzun elinizin altında olmasını istiyorsanız sakın onu yakın bir yere koymayın. Yerinden alın ve işiniz bitince karınızın belirlediği yere geri koyun. Çünkü bu durum karınız tarafından anlaşılırsa mutfak üzerindeki otoritesinin de sarsıldığını düşünecektir.

Yemeğe Düşkün Erkekler

Yemeğe düşkün erkekler ne kadar iyi yemek yaparlarsa yapsınlar kadınlar bu yemekleri yeseler dahi beğenmeyeceklerdir. Bu sebepten dolayı erkeklerin büyük hayaller kurmalarına gerek yok. Karınız eğer yaptığınız yemeği yiyorsa bu sizin güzel bir yemek yaptığınızın kanıtıdır. Ancak bunu soru şeklinde sorarsanız kadın otoritesini sarsmamak için yaptığınız yemekteki eksiklikleri bir bir sayacaktır. Yemekte eksik olmasa dahi. Çünkü yemek ağız tadına hitap ettiği “tadı güzel olmamış” demek dahi yemeği kötülemek için son derece güzel bir mazerettir. Bazı durumlarda kadınlara mutfakta yardım etmek de erkek olarak sizi tatmin edecektir. Bu sayede kadının işine de karışmamış olursunuz.

Erkek için sosyalleşme önerileri konulu yazıma buradan ulaşabilirsiniz.