Bazı erkekler takıya oldukça fazla düşkünler. Takı denildiğinde akla saat ya da gözlük gelmesin. Pek çok insan takı ve aksesuarı birbirine karıştırıyor. Aksesuarlar kullanıldıklarında bir işe de yarayan şeyler. Ancak takı genellikle tek özelliği insanı daha şık göstermek olan ürünler. Erkek takı modelleri arasında erkeklerin öncelikli olarak kullandıkları kolye, bileklik eve yüzükler.

Kıyafete Göre Takı Seçimi

Gün içinde spor kıyafet giymeyi tercih ediyorsanız kullanacağınız takılar da bu spor kıyafete uygun daha spor olarak nitelendirilen takılar olmalı. Günümüzde spor kıyafetlerle birlikte kullanılan en önemli takılar deri bileklikler. Deri bileklik kullanımı pek çok erkekte bir hastalık derecesinde. Bir bileklikle yetinmeyip tek koluna 9-10 bileklik takan erkekleri görmek mümkün. Aslında bu moda yeni bir moda değil. Özellikle 90’ların ortalarından itibaren erkek takı modelleri arasında çoklu bileklik kullanımı yaygınlaşmaya başladı. Ancak her üründe olduğu gibi deri bilekliklerin de kendi aralarında kaliteli olanları olduğu gibi kalitesiz olanları da mevcut. Uzun süre kolda taşınan kalitesiz bileklikler bir süre sonra kollarda tahrişe neden olmakta.

Trend Erkek Takı Modelleri

Takım elbiseyle birlikte deri bileklik kullanılmaz diye bir durum söz konusu değil. Yavaş yavaş bu şekilde yapan erkekleri görüyoruz. Benim şahsen hoşlandığım bir durum değil. Ben daha çok klasik bir takım elbise altına ince metal bileklikleri tercih ediyorum. Bunu yaparken de metal saat ile metal bilekliğimin aynı renk olmasına dikkat ediyorum. Metal bileklikleri isterseniz saatinizin olduğu kola da takabilirsiniz. Biraz ses yapabilir ama etrafa güzel bir görüntü verdiğini söyleyebilirim.

Yüzük İnsanı İfade Ediyor

Yüzükler bir takı olmaktan ziyade takan kişiyi de ifade eden bir ürün. Günümüzde erkeklerin kullandıkları yüzükler arasında en çok rağbet gören büyük taşlı yüzünler. Bu moda 80’lerin modası olmasına rağmen son 10 yılda yeniden gündeme gelen bir moda. Eskiden yaşı kemale ermiş insanların kullandıkları taşlı yüzükler günümüzde gençler tarafından da kullanılmakta. Bununla birlikte üzerinde belirli şekiller olan yüzükler de kullanılmakta. Bu şekiller arasında Osmanlı padişah tuğraları, çeşitli uluslararası semboller ve Atatürk imzası gibi şekiller bulunmakta. Bu semboller aynı zamanda kişinin kendisini de ifade etmekte.

Erkekler için saat de önemli bir aksesuar. Erkek kol saatleri hakkında yazdığım yazıya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.