Farklı Tercih : Spor Giyim ve Klasik Giyim

Çoğu erkek için giyim, klasik ve spor olmak üzere ikiye ayrılır. Tercihini jean pantolon  ve tişörtlerden yana kullananlar spor, ceket ve kumaş pantolonlardan yana kullananlar da klasik bir giyim tarzı olduğunu düşünür. Peki neden giyim konusunda kendimizi sınırlandırıyoruz? Bu yazımda klasik giyim ile spor giyim karıştırılarak nasıl giyilir onu okuyacağız.

Birleştiriyoruz : Spor Giyim ve Klasik Giyim

İş yerinde giyim tercihin rahatlıktan yana olabilir ama her zaman planların istediğin gibi gitmeyebilir. Yoğun iş döneminde seni rahatlatacak akşam planların veya özel davetlerin olabilir. Eve gidip üstünü değiştirmek ve baştan hazırlanmak birçoğumuz için sıkıcı ve yorucu bir maratondur. Peki ne yapabiliriz?  Klasik giyim ile spor giyim karıştırılarak nasıl giyilir sorumuzun cevabı tam olarak burada çözülebilir.

Jean pantolonların rahatlığını hepimiz seviyor olabiliriz ama bu hem jean giyip hem şık olamayacağımız anlamına gelmez. Jean pantolonlarımızla uyumlu şık bir dar kesim gömleğe eşlik edecek blazer ceketler sizi ani planların kurtarıcısı yapabilir. Mevsim geçişinde olduğumuzu düşünürsek sonbaharda ince, şık hırkalarda ceket yerine tercihiniz olabilir. Malum hep yaz aylarında olamıyoruz. 🙂

Peki, klasik giyim ile spor giyimin karıştırıldığı bir kombinin ayakkabı ve aksesuar seçimi nasıl olmalı? Kesinlikle bir deri kemer ve deri loafer ayakkabı bu kombinin eşlikçisi olmalı. Bu kombinin sizi şıklığa kavuşturacağı konusunda garanti verebilirim.

Hazır sonbahardan bahsederken kurtarıcı olacak birkaç spor ve klasik parçadan söz etmeden geçmeyelim. Özellikle trençkotlar ve kot ceketler sonbahar mevsimi için biçilmiş kaftan. Yağmurlu ve hafif serin havalarda çok kalın giyinmeyi sevmeyenler için içine ince bir tişört veya gömlek seçiminizle kullanabileceğiniz trençkotlar ve ceketler her erkeğin dolabında mutlaka olmalı. Tabi yağmurluk sevenler içinde çok şık ve her kombin için uyumlu yağmurluk modellerini önerebilirim. Eskiye oranla artık çoğu kişi tarafından severek kullanılıyor.

Takım elbise içinde jilet gibi gözükeceğini düşünebilirsin. Ama emin ol klasik tarzına bir parça sporluk kattığında olduğundan daha şık bir görünüme kavuşabilirsin. Takım elbisenin sıradanlığından seni kurtarmak istiyorum. Alışkanlıklarından vazgeç ve klasik giyim ile spor giyim karıştırıldığında ortaya çıkan mükemmel uyuma şaşıracaksın.

Beni instagram’da TAKİP ET !