Sosyal medyanın çok farklı kullanım amaçları var. Adından da anlaşıldığı üzere birinci görevi insanların bilgisayar ortamında da olsa etkileşime girerek sosyalleşmelerini sağlamaları. Bundan 10 yıl önce gayet masum bir şekilde kullanılmaya başlayan Sosyal Medya artık çok daha ciddi konular için de kullanılıyor. Sosyal medya üzerinden sevgili takibi günümüzde hem erkeklerin hem de kadınların yaptıkları ortak davranışlardan bir tanesi. İnsanları takip etmek için sosyal medya gerçekten önemli bir mecra.

Ortak Sosyal Medya Hesabı Açmak

Sosyal medya üzerinde benim en çok gözlemlediğim konuların başında evlenen çiftlerin kendi kişisel hesaplarını kapatarak ortak bir hesap açmaları oluyor. Elbette hepsi yapmıyor tabi ama yapanlar hiç de azımsanmayacak kadar fazla. Böyle bir şeyin yapılmasının birinci sebebi çiftlerin birbirlerine olan güvensizlikleri. Böyle ortak bir hesap açtıktan sonra güven konulu paylaşımlar yapmak da oldukça komik oluyor. Bu işin ayrı bir boyutu tabi. Bu ortak hesap açma fikri genellikle kadınların başının altından çıkıyor. Böyle olunca erkeği kolaylıkla kontrol altında tutabileceklerini düşünüyorlar. Ancak bir Türk erkeğinin kendisine ait ortalama 4-5 fake hesabı olduğunu düşünmek nedense akıllarına gelmiyor. Söylemek istediğim şey ortak bir hesap açmakla her şeyin kontrol altında olamayacağı.

Sosyal Medya Üzerinden Sevgili Takibi

Kadınlar Erkekleri Çok Daha Fazla Takip Ediyor

Ortak hesap açmayıp da birbirlerinin yaptıklarını, paylaşımlarını, yazıkları yorumları gizliden gizliye takip eden çiftler de var. Bu sosyal medya üzerinden sevgili takibi olarak bilinmekte. Gözlemlerimden hareketle şunu söyleyebilirim ki bir erkek herhangi bir paylaşım yaptığı zaman o paylaşımı ilk beğenen ya da ilk yorum yazan erkeğin sevgilisi olmakta. Bu aslında bir bakıma diğer kızlara da yorum yazmanın kapısını kapatan bir davranış. Ola ki bir paylaşım gözden kaçtı ve bir kız bu paylaşıma yorum yazdı. O zaman bir sonraki aşama o erkeğin sizin sevgiliniz olduğunu ortaya koyan bir yorum atmak. Bunun konuyla ilgili olmasına gerek yok. Erkeğin yaptığı bir futbol paylaşımının altına “Seni seviyorum aşkım” yazdığına hiç şahit olmadınız mı? İşte bu kapıyı kapatmak anlamına geliyor.

Bir kaç gün önce kız tavlama sanatı ile ilgili bir yazı yazmıştım. O yazıyı da buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.