Elbette sadece yaz aylarında değil her mevsim erkeklerin de ciltlerine özen göstermeleri gerekiyor. Güneşin altında kalındığında nasıl bunun önlemi alınıyorsa sonbahar ve kış aylarında da bunun için önlem almak gerek. Sonbaharda cilt bakımı sadece kadınlara özgü bir durum değil. Bu yüzden erkekler için de pek çok bakım ürünü satılmakta.

Erkeklerin Cilt Bakımı Daha

Kadınlarla karşılaştırıldığında erkeklerin içi cilt bakımının daha zor olduğunu söyleyebiliriz. Bunun en önemli sebebi ise erkek cildinin kadınlara göre çok daha kalın olması. Testosteron hormonu yüzünden hem cilt daha kalın hem gözenekler daha geniştir. Ayrıca erkeklerin ciltleri de kadınlara göre daha yağlıdır. Bu da beraberinde salgılanan yağın daha fazla olmasına sebep olur. Bu bakımdan cilt üzerinde çıkan sivilce ve aknelerin geçmesi de normalden daha fazla zaman alır. Akne izleri için deriyi soyma, tıraşlama ve lazer işlemleri yapılabilir. Derinin soyulması alttan gelen yeni derinin daha sağlıklı olmasına da sebep olur.

Sonbaharda Cilt Bakımı

Sonbaharda cilt bakımı için çeşitli bakım ürünleri kullanılabilir. Bakım ürünlerinin bazılarının kullanılması dermatolog kontrolünden sonra yapılmalıdır. Bakıma tıraş sonrasından başlamak mantıklı olacaktır. Bunun sebebi ise tıraş sonrasın cildin en hassas olduğu zamandır. Tıraş olduktan sonra tahriş etmeyen bir nemlendirici kullanılması doğru bir davranıştır. Sonbaharda ülkemizde eskisi gibi saatlerin ayarlarıyla oynanmadığı için güzel bir cilt için uykunun alınmasına da dikkat edilmesi gerekiyor. Geceleri iyi uyuyanlar aynı zamanda daha diri bir cilde sahip olup daha geç yaşlanırlar. Yaz ayları boyunca ihtiyaçtan tükettiğiniz suyun miktarını sonbahar ve kış ayları boyunca da tüketmeye devam edin. Su tüketiminizi azalttığınız anda bu durum direkt olarak cilt kuruluğu şeklinde size dönecektir. Bu yüzden özellikle yaz aylarından çıkışta sonbahar aylarında günde en az 2 litre su tüketmeniz cildiniz için güzel bir bakım olacaktır.

Erkek parfümleri hakkında yazdığım yazıya buradan ulaşabilirsiniz.