Yavaş yavaş kış aylarına geçişe hazırlansak da sonbahar renkleri ve kış renkleri son zamanlarda artık birlikte anılmaya başladılar. Bu yüzden sonbahar aylarında kullanılan renkler kış aylarında da elbiseler üzerinde kullanılabiliyor. Bu renkler yaz aylarındaki kullanılan renklere göre daha ilgi çekici renklerden oluşmakta.

Sonbahar renkleri arasında en çok tercih edilenlerden bir tanesi olan kırmızı renk genel anlamda herkesin düşkün olduğu renklerden bir tanesi. Yüzlerce farklı tonu olan kırmızının erkekler tarafından en çok tercih edilen tonu ise nar şurubu kırmızısı. Süveterler ve kışlık kazaklar üzerindeki bu kırmızı tonu erkeğe çok daha seksi bir görünüş katıyor. Kadınların da bu renkten fazlasıyla hoşlandıklarını söylemek yanlış olmaz. Hatta bunun flörtöz bir hava estirdiğini söyleyen kadınlar da var. Kırmızı rengin yanında mavi ve lacivert renkler de sonbahar renkleri arasında. Mavi ve lacivert renkler erkeklerin favori renkleri arasında yer almıyor. Pek çok erkek bu renklerden uzak durmaya çalışır. Ancak sonbahar aylarıyla güzel bir uyum içerisinde olan renklerden biri de mavi renktir. Mavi rengin kullanılmasındaki tek engel ise mavi blue jean pantolonlar. Çünkü mavi pantolonun üzerinden değişik bir tonda mavi giymek biraz acemi işi oluyor.

Sonbahar Renkleri

Sonbahar renkleri arasında bulunan bir diğer renk ise pastel sayılabilecek bir renk olan açık pembe. Daha çok bayanların üzerinde görmeye alıştığımız bu renk pastel olduğu için erkekler tarafından da tercih edilen bir renk oldu. Hatta bu rengin kadınlar tarafından çekici bulunduğunu da söyleyebilirim. Zamanında erkeklerin uzak durduğu bir renk olan pembe artık erkekler tarafından da kabul görmüş durumda. Erkekler tarafından en çok tercih edilen renklerin başında olan gri renk de sonbahar renkleri arasındaki yerini aldı. Yukarıda bahsettiğim tüm renkleri gri renk ile birlikte kullanabilmek mümkün.

Keten Pantolonlar hakkında yazdığım yazıya buradan ulaşabilirsiniz.