Yaşlar ilerlese, ergenlik döneminden çıkılsa dahi zaman zaman sivilce ile uğraşman zorunda kalınıyor? Sivilcelerle ilgili çok çeşitli tedavi yöntemleri mevcut. Hatta bu yöntemlerden bazıları insanlar için oldukça tehlikeli olabiliyor. Bakalım biz kendimi sivilcelerden kurtulmak için evimizde neler yapabiliriz?

Evde Uygulanabilen Yöntem

Genellikle yüzünüzde sivilce çıkacağı zaman bunu önceden hissedebilirsiniz. Henüz ortada bir şey olmasa dahi o bölgede bir ağrı meydana gelir. İşte bu ağrı meydana geldiğinde yapılacak bir tek şey var. Bunu yaptığınız taktirde orada sivilce çıkmasını engelleyebiliyorsunuz. Herkesin evinde limon kolonyası ve bebek pudrası vardır. Bebek pudrası yoksa bunu eczaneden ya da bir marketten alabilirsiniz. Avucunuzun içine bir tatlı kaşığı pudrayı dökün, üzerine de macun kıvamına gelene kadar limon kolonyası dökün. Tam macun olmasına gerek yok. Çamur gibi olması da işimizi görecektir. Daha sonra bu karışımı sivilce çıkacağını düşündüğümüz yere sürün. Bunu yatmadan önce yaparsanız sabah kalktığınızda bu bölgede hem acı olmadığını hem de sivilcenin çıkmadığını göreceksiniz.

Sivilce İçin Ne Yapmalı?

Sivilceler İçin Hap Kullanımı

Bu yöntemin çalışma prensibi oldukça basit. Sivilce çıkacak yere bu karışımı sürerek bu bölgenin hava almasını engelliyorsunuz. Buradan çıkacak olan sivilceler hava ile temas edemediği içi çıkamıyor. Bunun yanında bir de doktordan reçete ile alınan haplar mevcut. Ancak bu haplar genellikle daha büyük sorunları olanlar tarafından tercih ediliyor. İntihara sürüklemek gibi psikolojik etkileri de bulunduğu için doktor reçeteyi yazmadan önce bir de size kâğıt imzalatıyor. Tüm sorumluluğu üzerinize alıyorsunuz. Bu haplara başladığınızda sağlıklı bir sonuç alabilmek için en az 1 yıl kullanmanız gerek. Bu 1 yıl içerisinde vücudunuzda sivilceye sebep olan yağların tamamı vücuttan atılır. 1 yıl dolmadan bırakırsanız 3-4 yıl sonra yeniden sivilce sorunu ile karı karşıya kalabilme ihtimaliniz var.

kaplama diş konusunda yazdığım yazıma buradan ulaşabilirsiniz.