SHARP OBJECTS DİZİSİ

Türk dizilerini izleyemiyorum şöyle güzel bir yabancı dizi olsa da izlesek diyenlerden misiniz? Ya da izleyecek bir şey kalmadı deyip yeni arayışlar içine mi girdiniz? Eğer öyleyseniz bu yazıyı okumaya devam edin ve Sharp Objects dizisi hakkında bilgi edinin. İlk yayın tarihi 8 Temmuz 2018 olan dizi toplam 8 bölümden oluşmaktadır. 8 bölüm olması uzun ömürlü dizileri takip edemeyenler için iyi bir durum olsa da diziyi beğenenlerin tadı damağımda kaldı demesine neden olacaktır.

DİZİ HAKKINDA ÖN BİLGİLER

Sharp Objects Dizisi
Sharp Objects Posteri                       Kaynak : IMDb

Diziyi izlemeden önce belki kitabı okumak istersiniz diye dizinin Keskin Şeyler adlı kitaptan uyarlama olduğunu söylemekle söze başlayalım. Böyle durumlarda önce diziyi ya da filmi izlemeyi mi tercih ediyorsunuz yoksa kitabı okumayı mı? Önceliğiniz ne olursa olsun kitapları okumayı ihmal etmiyorsunuz değil mi?

Gerilim dolu bir dizi olan Sharp Objects oyuncu kadrosu açısından oldukça ilgi çekmekte. Başrolünü Amy Adams üstlendi !!! Dizide Patricia Clarkson, Chris Messina, Eliza Scanlen gibi isimler yer almakta.

DİZİNİN KONUSU

Amy Adams’ın canlandırdığı Camille Preaker adlı karakter bir gazetecidir ve çocukluğunu geçirdiği kasabaya bir cinayet haberi için gider. Hikâyenin kurgusunda iki kız vardır. Bu kızlardan biri ölü diğeri ise kayıptır. Başrolümüz olan Camille Preaker’ın bazı psikolojik sorunları var fakat hayata tutunmaya çalışıyor. Kasabaya gittiğinde geçmişiyle yüzleşiyor ve olaylar cereyan ediyor. Açıkçası psikolojik olarak kendini iyi hissetmeyen kimselerin Sharp Objects izlemesini önermem. Dizinin her dakikası insana gerginlik veriyor. Sağlam bir psikoloji lazım bunu izlemek için.

Tüm bunların yanında çekim kalitesi açısından oldukça başarılı bir dizi olduğunu söyleyelim. Sahneler amacına uygun olarak çekilmiş. Mekân ve içerik uyumu da son derece başarılı. Oyuncuların performanslarına da diyecek bir söz yok. Ayrıca müzikler çok hoş. Film tadında dizileri seviyorsanız hiç durmayın 8 güzel bölüm sizi bekler. İyi seyirler!