Sürekli olarak birlikte olduğunuz partnerinizle rutin bir seks hayatınız olduğunu düşünüyorsanız bunun için yapabileceğiniz pek çok şey olduğunu unutmayın. Bunların arasında farklı seks pozisyonlarını denemek de bir seçenek. En çok tercih edilen pozisyonlar hangileri kısa bir araştırmadan sonra ilginç sonuçlara ulaştım.

Misyoner Pozisyonu

Dünyada en çok tercih edilen pozisyonlar arasında misyoner pozisyonu gelmekte. Bu pozisyonda kadın sırt üzeri yatar erkek de onun üzerine yatmaktadır. Çok rahat bir pozisyon olduğunu söylemek doğru olmaz. Özellikle kadınlar için. Çünkü hem erkeğin tüm ağırlığı kadının üzerinde olacak hem de kadının hareket etmesi oldukça kısıtlı bir hal alacaktır. Ancak bununla birlikte bu pozisyonda penisin vajinanın en derin kısmına kadar uzanması kadının tatmin olmasını da fazlalaştırmakta. Pozisyonun bir avantajı da partnerinizle yüz yüze olduğunuz için işin içine istediğiniz kadar romantizm katma şansınızın da olması.

Seks Sırasında En Çok Tercih Edilen Pozisyonlar

Jokey Pozisyonu

Kadınların sevdiği ve en çok tercih edilen pozisyonlar arasında bulunan bir diğer pozisyon ise joker pozisyonu. Bu pozisyonda erkek altta ve kadın erkeğin üzerinde oturur vaziyettedir. Kadın hem erkeğe doğru hem de erkeğe arkasını dönerek oturabilir. Bu pozisyon kadınlara en büyük sevk veren pozisyonlardan bir tanesidir. Çünkü bu pozisyonda sevişme hızını tamamen kadın ayarlamaktadır. Erkeklerin çoğu da bu pozisyonu severler. Çünkü kadının aktif olması ve sevişmeyi yönlendirmesi erkeklerin hoşuna giden bir şeydir.

Ayakta Seks

Farklı sevişme şekilleri arayanlar için bir diğer seçenek ise ayakta seks seçeneğidir. Bu pozisyonu deneyebilmek için erkeğin biraz güçlü olması gerekmekte. Ayakta sekste kadın iki bacağıyla erkeği sarar. En çok tercih edilen pozisyonlar arasında bulunan bu pozisyonda kadının sırtı duvara yaslanarak erkek tarafından daha kolay bir şekilde tutulması sağlanır.

Erotizm ve seks arasındaki farkları yazdığım yazıma buradan ulaşabilirsiniz.