Sakal tıraşı olmak hiçbir erkeğin hoşuna gitmez. Erkeklerin sakal tıraşını tamamen mecburiyetten dolayı oldukları yadsınamaz bir gerçek. Durum böyle olunca da her erkeğin aklında tıraş olmamakla ilgili bahaneler üretilmeye başlar. Bazen de tıraş olmamış olmak bahane olarak kullanılır.

Artık oldukça pratik bir hal alsa da erkeklerin aslında tıraş olmaktan kaçmalarının sebebi çok daha başka. İster tıraş bıçağıyla ister tıraş makinesiyle tıraş olun bunun pek bir önemi yok. Erkek için önemli olan sakal tıraşı olmak ve tıraş olduktan sonra yüzde oluşan garipliktir. Bu garipliği kelimelere dökmek oldukça zor ama erkekler neden bahsettiğimi hemen anladılar. Bu gariplik gün boyu yüzünüzde kalır. Hatta eliniz yüzünüze her dokunduğunda günün meşguliyeti yüzünden unuttuğunuz bu durum yeniden aklınıza gelir. Kısacası aslında tıraş olmak gün içinde keyfinizi bozacak şekilde kendini size hatırlatır. Erkeklerin tıraş olmayı sevmeyişinin en büyük sebebi budur. Özellikle kışın tıraş olup evden çıktığınızda yüzünüze vuran ayazı çok daha fazla hissedersiniz.

Sakal Tıraşı Olmak Neden Zulüm?

Tıraş Olmadım, Gidemem

Bazı durumlarda tıraş olmama durumunu fırsata çevirmeye çalışan erkekler de vardır. Bir yere gidilmek icap ettiyse ve bunun kısa süre içinde yapılması gerekiyorsa erkek tıraş olmayışını bir bahane olarak öne sürebilir. Bu durum sıklıkla görülen bir durumdur. Erkek kötü göründüğünü ve insanların kendisini böyle görmelerini istememesini bir bahane olarak öne sürer. Bunu hepimiz yapıyoruz. Hayır demeyin.

Kadınlar Sakallı Erkekleri Seviyor

Son yıllarda bariz bir sakal modası aldı başını gidiyor. Hatta bu sakallar abartılı şekilde uzun olup eskilerin deyimiyle insanı bir mağara adamı gibi gösterebiliyorlar. Ancak kızların bu sakallı erkeklere de ilgi duyduklarını söylemek mümkün. Buna karşın eski kafa tabir edilen yaşı 45’in üzerinde olan kadınlar ise daha çok sakalsız erkekleri tercih ediyorlar. Demek ki sakal konusunda bir jenerasyon farkı mevcut.

İmkanınız varsa belki sakal bırakabilirsiniz. Bu konuda yazdığım erkek sakal modelleri yazına buradan ulaşabilirsiniz. Sizin için faydalı olacaktır.