Düğün fotoğrafları son zamanlarda yeni evlenen çiftlerin üzerinde durdukları noktalardan bir tanesi. Elbette eskiden de düğün fotoğrafı çektirmek önemliydi ancak hem sosyal medyanın önemi hem de bu konuda çiftlerin birbirleriyle yarışmalarından dolayı bu işten karlı çıkanlar düğün fotoğrafçıları oldular. Redang Adası bu konuda imkânı olanlar için en başta gelen yerlerden bir tanesi.

Tropikal Adada Düğün Fotoğrafı

Burası Malezya’nın tropikal adalarından bir tanesi. Çiftler adanın bulunduğu bölgeye çoğunlukla balayı için geliyorlar. Gelmişken de düğün kıyafetlerini yanlarında getirip burada son derece güzel düğün fotoğrafları da çektirebiliyorlar. Düğün fotoğrafları eskiden düğünden önce çekilirken artık düğünden aylar sonra dahi çekilebiliyor. Önemli olan güzel bir manzara imkânı yakalandığından onu değerlendirmek. Her ne kadar günümüzde Photoshop le bunun üstesinden kolaylıkla gelinse de hiçbir şey orijinalinin yerini tutmuyor. Redang Adası kristal temizliğinde suyuyla ünlü adalardan bir tanesi. Bununla birlikte yemyeşil ormanları da cabası. Ancak burada fotoğraf çektirmek isteyenler biraz zorlanacaklar. Çünkü adada yol bulunmuyor. Arazi ve orman koşulları içerisinde yolculuklar da traktörler ile yapılmakta. Yanlış duymadınız. Bu yüzden gelinlikle traktöre binmeyi de biraz göze almanız gerekiyor.

Redang Adası (Düğün Fotoğrafçılarının Vazgeçilmezi)

Adaya gelenlerin ortak düşüncelerinden bir tanesi de burasının Survivor yarışmasındaki adaya benzetilmesi. Ada üzerinde çok fazla insan olmadığı için de böyle bir benzetme yapılıyor. Malezya dendiğinde katı dini kuralların uygulandığı bir ülke akla geliyor. Ancak Redang Adası gibi bazı bölgelerde turistler için bu kurallar biraz görmezden gelinebiliyor. Burada kumsal son derece küçük. Bu yüzden buraya gelenlerin büyük bir çoğunluğu dalış yapmak için gelmekte. Bununla birlikte elbette imkânı olanlar düğün fotoğrafları çekilmek için de buraya uğrayabiliyorlar. Geldiğinizde mutlaka adada kalacaksınız diye bir kura yok. Çevrede bulunan ve daha çok imkana sahip olan adalarda da konaklayıp buraya bir iki saatliğine de gelebilirsiniz.

Kıyıköy hakkında yazdığım yazıma da buradan ulaşabilirsiniz.