Uzun yıllar boyunca bir düşünce olarak kalan Peri Vadisi 2014 yılında açılışı gerçekleştirilen ve içinde çeşitli hizmetlerin verildiği sosyal bir tesis. Elazığ’ın Karakoçan ilçesinde kurulan bu tesis Peri Vadisi Projesi adı altında da isimlendiriliyor.

Pek Çok Hizmet Veriliyor

Peri Vadisi içerisinde kır düğün salonu, lunapark, halı saha, hamam ve sauna gibi çok çeşitli hizmetler bulunmakta. Yolu Elazığ’a düşenler ya da deniz turizminden sıkılan yerli turistler için burası son derece önemli bir proje. Bu tesis aynı zamanda bölgede önemli bir sıkıntı olan işsizlik sorununu da kısmen azaltmış. Açılmasından bu yana geçen dört yıllık süre zarfında özellikle gurbetçiler buraya oldukça fazla ilgi gösterdiler. Bu aynı zamanda ilçeye de ekonomik anlamda katkı sağlayan bir gelişme. Ülkemizde tatil denildiği zaman insanların büyük çoğunluğunun aklına deniz ve güneş gelmekte. Bu durum da Ege ve Akdeniz sahillerini doğrudan ilk tercihler arasına koyuyor. Bu yüzden Peri Vadisi gibi tesisler insanlar arasında çok fazla bilinmiyor. Genellikle kendi reklam ve tanıtımlarını kendi bütçeleri doğrultusunda kendileri yapmaya çalışan bu tesisler doğal olarak seslerini çok büyük kitlelere duyurmakta zorlanıyorlar. İstanbul’un hemen dibinde bulunan Kıyıköy’ün de aynı durumdan muzdarip olduğunu Kıyıköy hakkında yazdığım yazıda anlatmıştım. Bu yazıya burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Peri Vadisi

Peri Vadisi içerisinde bulunan Yüzme havuzu ve Lunaparka ayrıca değinmek gerekiyor. Yüzme havuzu tamamen kapalı olduğu için kış aylarında buraya gelip havuzdan faydalanmak mümkün. Bununla birlikte burada bulunan yüzme kursu çocuklar için sürekli olarak yüzme eğitimi vermeye devam ediyor. Lunapark ise yine çocukların güzel vakit geçirmeleri için yapılmış ve bir lunaparkta olması gereken tüm oyuncakların bulunduğu bir lunapark. Buraya gelecek çocuklu aileler, çocuklar için yapılmış olan bu yerler dolayısıyla rahat bir tatil geçirecekler.