Perdeler evlerin olmazsa olmazları arasında. Modern dekorasyon olarak bilinen şekilde dekore edilen evlerde perdeler yerlerini daha değişik ürünlere bıraksalar da geleneksel dekorasyona bağlı olanlar için perdeler hala önemli. Bu yüzden bu kişiler için perde seçiminin önemi tartışılmaz.

Kadınların yeni eve taşındıkları zaman ilk dikkat ettikleri konu perdeler ve mutfaktır. Erkekler ise daha çok kendilerine ait bir odanın peşine düşerler. Her ne kadar açıkça söylenmese de bu odalar erkeğin biraz yalnız başına kalması için. Yeni eve taşınan kadınların çok çok azı bu yeni evlerinde eski evlerinden getirdikleri perdeleri kullanırlar. Çünkü kadınlar için yeni bir ev aynı zamanda mümkün olduğunca yeni eşyalar da demektir. Bu durumun elbette makul açıklaması var. Çünkü eski evin tavanı ile yeni evin tavan yüksekliği aynı olmayabilir. Bu da eski perdelerin yerlere değmesine ya da çok kısa kalmasına sebep olacaktır. Bu yüzden yeni perde almak kaçınılmaz bir durum haline gelir.

Perde Seçiminin Önemi

Eşyalara Uygun Perde Seçimi

Evin dekorasyonu üzerinde tamamlayıcı bir etkisi olduğu için de perde seçiminin önemi büyüktür. Eşyalarınızın tarzına göre uygun perdeyi seçebilirsiniz. Ancak eğer eşyalarınızı da yeniliyorsanız günümüzde koltuk takımı ya da yemek odası takımı ile birlikte verilen perde modelleri de bulunuyor. Bu durum aynı zamanda sizin perde seçimi yaparken yaşayacağınız olası bir kararsızlığın da önüne geçiyor. Üstelik perdeyi ayrı satın alma sürecinde yaşayacağınız pek çok gereksiz zaman kaybını da engelliyor.

Evlerine gerçekten önem verenler için hazır perde satın almak yerine özel perde diktirmek de bir seçenek. Ancak bu durum normal bir perde modelini satın almaya göre oldukça pahalı. Pek çok kadın kendi istedikleri perde modellerini perdecilere diktirerek evlerindeki dekorasyonun da benzersiz olmasını isteyebiliyorlar.

Halı seçimi hakkında yazdığım yazıma da buradan ulaşabilirsiniz.