Her erkek bu soruyla mutlaka karşılaşmıştır. Kendisine yöneltilen o mu ben mi sorusu bir erkeğin cevaplaması gereken en zor sorulardan bir tanesi. Kadınların sıklıkla sordukları bu soru onlar için erkeğin kendisini sevip sevmediğinin de bir ölçüsü. Buradaki “o” vurgusu hemen başka bir kadın olarak anlaşılmasın. Böyle bir şey zaten mümkün olmaz. Genellikle erkeğin sevdiği bir olayla kadının kendisini karşılaştırıp hangisini daha çok sevdiğini söylemesi için istenen bir sorudur.

Saçma Ama Önemli Bir Soru

Erkek bu sorunun ne kadar saçma bir soru olduğunun farkındadır. Çünkü bir kişinin kendisini bir spor müsabakası ile karşılaştırması pek akıl karı bir durum değildir. Ama kadınlar maalesef bunu yapıyorlar. Hem de bunu öyle bir ciddiyetle yapıyorlar ki kısa süre içinde erkek de bunu gerçekten ciddiye almaya başlıyor. Oysaki nihayetinde bir futbol maçı ya da bir film. Kadının kendisini bu tarz şeylerle karşılaştırması ve bunu bir o mu ben mi durumuna getirmesi gerçekten çok enteresan. Enteresanlık sadece bununla bitiyor bunu o kadar önemsiyor ki erkeğin verebileceği yanlış bir cevap karşısında ilişki bile bitebiliyor. Bu yüzden erkeğin de cevap olarak başka bir seçeneği kalmıyor. Tabi ki sen bu bağlamda kaçınılmaz bir cevap olarak görülse de erkeğin kurtuluşu için yetmiyor.

O mu Ben mi ?

Erkek, tabi ki sen aşkım dedikten sonra kadın bu sefer de erkeğin bunu ispatlamasını istiyor. Yani olay hemen kapanmıyor. Erkeğin bunu ispatlamak için yapacağı tek davranış ise izlediği spor müsabakasını ya da kadının kendisini karşılaştırdığı şey ne ise onu kapatması gerekmekte. Bu bağlamda aslında kadının erkeği bir örümcek gibi nasıl sardığını da anlamış oluyoruz. Erkeğin yapabileceği hiçbir ey kalmıyor. Ancak tabi ki o mu ben mi sorusuna “o” cevabını verebilecek özgüvende olan erkekler de yok değil.

Erkekleri kadınlardan soğutan sebepler başlıklı yazıma buradan ulaşabilirsiniz.