Kızları etkilemenin yolunun entelektüel olmaktan geçtiğini düşünen erkekler var. Ancak entelektüel olmak bir anda olacak bir şey değil. Tamamen insanın bilgi birikimi ile alakalı bir konu olduğu için en azından nasıl entelektüel bir erkek olabilirim sorusuna cevap aramak yerine kızları etkilemek için entelektüel numarası yapabilir miyim sorusuna cevap aramak lazım.

Pek çok erkek kızların gözüne girmek için entelektüel bir erkekmiş gibi davranırlar. Ancak buradaki “gibi davranmak” bir noktaya kadar sizi idare edebiliyor. Sonrasında bir şekilde gizlemeye çalıştığınız gerçek ortaya çıkıveriyor. Siz bunun farkında bile olmuyorsunuz. O yüzden şahsi fikrim kendiniz olmanız her zaman daha iyi. Ama siz, yok ben entelektüel bir erkek izlenimi vermek istiyorum diyorsanız o zaman biraz araştırma yapmanız gerekmekte. Entelektüel bir kişinin sadece giyimi kuşamı ile entelektüel olabildiği yanılgısına kapılmamak gerek.

Nasıl Entelektüel Bir Erkek Olabilirim?

Her Konu Hakkında Biraz Bilgi Sahibi Olmak

Entelektüel insanlar kendilerini ilgilendirmese dahi pek çok konuda bilgi sahibi insanlardır. Bunun için her şey hakkında söyleyecek bir şeyleri vardır. Arkasında gerçekten bir merak ve araştırma olduğu için bu tip insanlar öğrendiklerini de kolay kolay unutmazlar. Entelektüel erkeklerin bu yönleriyle kızları daha kolay etkiledikleri doğru. Ancak çok bilgi de zaman zaman kızları sıkıyor. Dengeyi iyi tutturmak lazım. Her konuda bir şeyler söylemenin ucunu kaçırdığınızda bu sefer de ukala olabiliyorsunuz.

Entelektüel bir erkek elbette kimsenin yapmadığını uç sayılabilecek şeyleri de yapan insan olmalı. En azından meraklı olmalı. Çok kitap okumuş, bu kitapların yazarları bir tarafa dursun çevirmenlerini dahi bilebilmeli. Görüldüğü üzere bu iş o kadar kolay değil. Entelektüel olmak insanın içinde olan bir şey. Tamamen yaratılışla ilgili. Kızları etkilemek için böyle bir yola giren erkekler eninde sonunda bir yerde kayaya çarpıyorlar. Kızları etkilemek için bu oyuna girmek pek mantıklı değil.

Aşk acısından kurtulmak ile ilgili yazdığım yazı da ilginizi çekecektir. Buradan okuyabilirsiniz.