Herhalde bu her erkeğin istediği şeylerden bir tanesi. Ama mükemmel kadını bulmak için ne yapmak lazım. Bir şey yapmaya gerek yok sadece biraz gözlem yapmanız yeterli. Mükemmel kadın da zaten kendi kendini belli edecektir. Peki, mükemmel kadın nasıl?

Bir defa kadının okuma alışkanlığı olması gerekiyor. Gündemi takip etmeyen hiçbir kadın bir erkek tarafından bir şeyleri paylaşmak için görülmez. Sürekli elinde telefonla dolaşan kadın da aynı şekilde. Kadınların sürekli sosyal medyada dolaşması, her anını paylaşması erkekleri sinirini bozan bir başka durum.

Mükemmel Kadını Bulmak

Kadın İlgi Çekmesin

Sürekli olarak ilgi çekme çabasında olan kadın bir erkek için kesinlikle mükemmel bir kadın olamaz. Olsa olsa yapmacık bir kadın olur. Sürekli ilgi çekmek isteyen kadın kendisi için değil başkaları var diye yaşar. Bununla birlikte televizyondaki dizilere bağımlı olan kadınlar da mükemmel kadını bulmak konusunda erkeklere yardımcı olacaklardır. Bu dizileri izleyen kadınların beklentileri bu dizilerdeki kadınlar kadar artmakta. Kısacası maddiyatı birinci planda tutmaya başlamaktalar. Lüks tutkunu olmak sıradan kadınların işi.

Mükemmel kadını bulmak konusunda pek çok şey yazılabilir. Yemek masasına her oturuşta diyette olduğunu dile getiren bir kadın kesinlikle gösteriş budalasıdır. Mükemmel kadın diyet yapar ama bunu marifetmiş gibi dile getirmez. Evini ya da arabasını sırf iş olsun diye amaçsızca sevdiği oyuncaklarla doldurmaz. Bunun anlamsız bir davranış olduğunun da farkında olması gerekir. Konuşma konusunda da biraz dikkatli olması ve muhakeme yapabiliyor olması gerekmekte. Sıradan kadınların kullandığı felan, yane gibi sözcükleri kullanmaması son derece önemli. Bunlar mükemmel bir kadını çok rahat bulunması yönünde erkeğe fikir veren küçük ama önemli şeyler. Bunları görebilmek için çok fazla çaba harcamaya da gerek yok.

İzmir’in kızları hakkında yazdığım yazıya buradan ulaşabilirsiniz.