Metroseksüel erkek olmak konuyu derinlemesine bilmeyenler tarafından çok mesafeli durulan bir konu. Hatta kulağa homoseksüel gibi gelmesinden dolayı pek çok insan bunun gibi bir şey zannediyor. Oysaki durum tamamen farklı. Metroseksüel erkek olmak kötü bir şey değil. Tam tersine pek çok kadının da hoşuna giden bir durum.

Metroseksüel Ne Demek?

Burada kelime anlamlarıyla içinizi karartmak istemiyorum. Ancak metroseksüel erkekler diğer erkeklere göre kendilerine çok daha özen gösteren erkekler. Giyim olsun, bakım olsun, aklınıza ne geliyorsa. Bu kesinlikle gay olmak ya da homoseksüel olmakla alakalı bir durum değil. Erkeklerin bakımlı olmasını bir başka erkeğin anlaması mümkün değil. Elbette erkek abartılı bir makyaj yapmıyorsa. Ancak normal bir metroseksüel erkeği kadınlar çok rahatlıkla anlayabilir. Mesela bunun en belirgin özelliği erkeğin iki kaşının arasındaki fazlalıkları aldırmasıdır. Bu durum sadece dikkatli kadınlar tarafından anlaşılabilir. Bir erkeğin bunu anlaması imkansızdır. Çünkü kaşlar normal erkeklerin ilgi alanlarına girmez. Ancak bu tarz ayrıntılar kadınların gözünden kaçmaz. Bunun gibi örnekler çoğaltılabilir. Mesela erkeğin ense tıraşı, tırnaklarındaki manikür ya da pedikür, ellerinin yumuşaklığı, kulaklarındaki tüyler gibi pek çok şey sadece kadınların dikkat ettikleri şeylerdir. Siz de bunları yapıyorsanız kesinlikle metroseksüel bir erkeksiniz demektir.

Metroseksüel Erkek Olmak

Pek çok kişi bu durum için “ne var zaten ben bunları yapıyorum” diyecektir. İşte kilit nokta da burası. Görüldüğü üzere bu bakımları erkeklerin pek çoğu zaten yaptırıyor. Bu erkeklere bakımlı erkek denildiğinde hiçbir sorun yok. Ama metroseksüel erkek denildiğinde bu erkekler de bir durup düşündükten sonra ben metroseksüel değilim diyorlar. Sırf bu kelime kulağa hoş gelmediği ve başka şeyleri çağrıştırdığı için kabul görmüyor. Şunu tekrar söylemem lazım metroseksüel erkek olmak kesinlikle kötü bir şey değil.

Erkekler için sosyalleşme önerileri başlıklı yazıma da buradan ulaşabilirsiniz.