Sinema filmlerine yeni yeni merak sardığım dönemlerde izlediğim en güzel duygusal komedi filmlerinden bir tanesi de Mailiniz Var yani orijinal adıyla You’ve Got Mail adlı film olmuştur. Filmin ilk adı Mesajınız Var olarak tanıtılmıştır. Bunun sebebi ise 1998 yılında internetin ülkemizde çok fazla yaygın olmayışından dolayı nasıl bir Türkçeleştirme yapılması gerektiğinin bilinmeyişindendir. Romantik Drama türündeki bu film izlediğim kendine has bir hikayesi olan filmlerin başında geliyor.

İki Usta Oyuncu

Filmin baş rollerini Tom Hanks ve Meg Ryan paylaşıyorlar. Film aslında Yahoo’nun da dünya çapında tanınmasını da sağlamıştır. Çünkü sürekli olarak mailleşen iki kişi bunu Yahoo Mail üzerinden yapmaktadırlar ve bu da film boyunca insanların gözlerine sokulmuştur. Henüz Gmail, Hotmail ve bilumum mail servisleri ortada yokken Yahoo Mail’in inanılmaz şekilde popüler olmasını sağlamıştır.

Mailiniz Var

Mailiniz Var filminde insanlar 2 saat boyunca kıza âşık olan bir erkeği ve bunun farkında olmayan bir kızın hikayesi izliyorlar. Bu film aynı zamanda internet üzerinden kız tavlanabileceğini de insanlara gösteren ve bu konuyla ilgili insanların aklında bir şimşek çakmasını da sağlayan ilk film. Bu filme benzer konulu filmler daha sonraları başta Adam Sandler tarafından da yapılmış olsa da Mailiniz Var filmi kendi alanında bence en iyi kurgulanmış filmlerin en başında geliyor. Sevdiği kadına mail yoluyla açılan bir adam ama kendisine maili kimin yazdığını bilmeyen bir kadın. İşin garip tarafı ise kadının kendisine gelen bu maillerle ilgili danıştığı kişinin de aslında bu mailleri yollayan kişi olması.

Mailiniz Var filmi gerek kız arkadaşınızla gerek ailenizle birlikte izleyebileceğiniz türünün en başarılı filmlerinden bir tanesi. 2 saat boyunca gerçekten eğlenerek zaman zaman gülerek zaman zaman üzülerek izleyeceksiniz.

Erkeğin İnstagram hesabı nasıl olmalı konulu yazıma buradan ulaşabilirsiniz.