KLASİK GİYİM

Erkeklerde klasik giyim denildiğinde ilk akla gelen takım elbise ve smokindir. Özellikle günlük hayatta ve özel günlerde de kullanabildiğimiz erkek şıklığının en önemli parçalarından birini simgeleyen takım elbise, doğru kuralları uygulayarak seçildiğinde, baş döndürücü etki yaratabiliyor. Vücut tipinize en uygun takımı bulmak uzmanlık gerektirebiliyor. Giydiğin takım elbise ile bulunduğunuz ortamda tüm gözler üzerinde olabilir.

Erkek Kurtarıcısı : Klasik Giyim

Peki, uzun uğraşlar sonunda hayal kırıklığına yaşamak istemiyorsan nelere dikkat etmelisin araştırdın mı? Ben senin için en uygun klasik giyim parçası takım elbise için dikkat edilmesi gerekenleri yazdım.

TAKIM ELBİSEDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Erkek Kurtarıcısı : Klasik Giyim

Kumaş Seçimi

Takım elbise seçerken belki de en çok dikkat etmeniz gereken konu, takım elbisenin üretildiği kumaştır. Yaz mevsimi için keten ve lifli ipliklerle üretilmiş kumaşları, kış ve sonbahar mevsimleri için yünlü ve tüvit gibi dokulu kumaşları tercih etmeniz daha kaliteli bir görünüm elde etmeni sağlar. Kesinlikle klasik giyim için polyester tarzındaki ucuz kumaşlardan uzak durmalısın. Günlük takımlar için artık siyah gibi klasik bir takım yerine daha çok gri, duman rengi, antrasit gibi renkler tercih edilmektedir. Siyah ve lacivert renkli kumaşlarla üretilmiş takım elbiseleri, daha çok özel günlerde ve akşam programları için tercih edebilirsiniz.

 Vücut Tipinize Uygun Takım Elbise

Doğru bir takım elbise, doğru vücut ölçülerinden geçer! Eğer omuz yapınız geniş ve iddialı ise takım elbisenizin ceketi daha küçük vatkalı seçimler yapmalısın. Eğer kollarınızı hareket ettirdiğinizde kasma oluyorsa daha büyük bir beden tercih etmelisin demektir.

Eğer iyi bir fiziğin var ise onu ortaya çıkaracak, ince belini tüm gözler önüne serecek  slim fit tasarımlar tam sana göre olabilir. Hatta bir, iki ilikli düğme bile şıklığını daha çok ön plana çıkaracaktır. Ceket boyu deyip geçme! Klasik giyim için uzun ceketler, asil ve şık bir görünüm kazandırıyor.

Uzunluk Ayarları

Takım elbisenin pantolon boyunun, ayakkabınızın üzerine düşecek kadar uzun olması yeterli oluyor.  Bu nedenle, pantolon boyunun iyi ayarlanmış olması, vücudun için doğru bir takım seçimini destekleyecek en büyük etkenlerden. Pantolon üzerinizdeyken oturduğunda, çorabın pantolon paçalarından bacağınızı göstermeyecek kadar uzun olmalı.

Manşet ve Yaka Detayları

Ceketinizin içine giyeceğiniz gömleğin kol manşetleri, yaklaşık 1,5 cm. dışarıda kalacak biçimde uzun olmalı. Daha fazla uzun ya da kısa olması, takım elbisenin görüntüsünü bozabiliyor. Gömleğinizin yakası, ceketin yakasının altına girmemeli ve yaka klapası ile arasında yaklaşık 1,5 cm. boşluk kalmalı. İnce yaka klapasına sahip ceketler spor tasarımlara daha uygunken, kalın kapalı modeller ise klasik giyim için ideal bir seçim olarak sunuluyor.

İnstagram : MODALOJİK