Hayatından ilk defa kız arkadaşın olan erkeklere kız arkadaşı olan erkeklere uyarılar şeklinde bir yazı yazmak istedim. İlk defa bir ilişki yaşayan erkekler bu konuda ciddi hatalar yapıyorlar. Erkeklerin bu konudaki en büyük dezavantajları muhtemelen ilişki yaşadıkları kızların daha önce başka bir erkekle ilişki yaşamış olmaları. Dolayısıyla bu konuda erkeklere göre tecrübeliler.

Kadınlar Sürekli Arayıştadır

Kız arkadaşı olan erkeklere uyarılar başlığı altında yapabileceğim ilk uyarı kadınların sürekli bir arayışta olması. Bir başka deyişle kadınlar elindekiyle yetinmezler. Siz güzel bir ilişkiniz olduğunu düşünseniz de kadınlar için ilişkinin güzel gitmesi yetmez. Bir gün bir bakmışsınız telefonunuza bir mesaj gelmiş. İlişki yürümüyor, heyecansız gibi erkeklerin anlayamadığı şeyler. Bunların anlamsız olması çok normal. Çünkü bir kadının sadece kendisi için daha iyi bir erkek bulduğu zamanlarda ortaya koyacağı bahanelerdir bunlar. Altları boştur. O yüzden bir erkek olarak yapmanız gereken karşınızdaki kızı sizden kolayca ayrılmamaya biraz da mecbur bırakmanız. Sadece sevgi bir kızın sizinle birlikte olmasına yetmeyebilir. Bu erkeğe yetebilir ama bir kadına yetmeyebilir. Kadını sizden kolayca ayrılmamaya mecbur bırakmalısınız. Yani kadın sizden ayrılma girişiminde bulunacağında öyle bir şey olmalı ki bu düşünceden anında vazgeçmeli. Ona şantaj yapın demiyorum sadece böyle bir düşünce aklına geldiğinde bu düşünceden anında vazgeçmesi için bir şey olması gerek diyorum. Sadece sizin bildiğiniz ve başkasının bilmemesi gereken bir şeyin varlığı bile kadının istediği gibi davranmasını engelleyecektir. Siz elbette bu durumu şantaj yapmak için kullanmayacaksınız. Bilmeniz yeterli.

Kız Arkadaşı Olan Erkeklere Uyarılar

Sosyal Medya

Kadının elinde sürekli telefonla uğraşmasına engel olun. En azından bunu sizin yanınızda yapmasın. Günümüzde her şey sosyal medya üzerinde olmakta. Erkekler nasıl güzel kızların fotoğraflarına bakıyorlarsa kadınlar da yakışıklı erkekleri araştırıyorlar. Dikkat ederseniz arada bir fark var. Erkekler resimlere bakıyor, kadınlar ise resimlerine baktıkları erkekleri araştırıyor. İşte başka bir tehlike de burası. Hiçbir kadın boşuna araştırma yapmaz. Bir süre sonra o erkekle bir şekilde iletişim kurmaya çalışır.

Erkekler için sosyalleşme önerileri başlıklı yazıma da buradan ulaşabilirsiniz.