Zaman yıllardan beri insanların verimli kullanmaya çalıştıkları bil oldu. Cep telefonlarından önce insanların faydalandıkları tek cihaz saatlerken bu telefonlar da bu konuda yardımcı oluyorlar. Ancak ne olursa olsun saat kullanımından hem zamanı verimli kullanmak hem de aksesuar anlamında vazgeçmeyen insanlar da var. Sizin de saatlere önem veren bir tanıdığınız varsa ve ona hediye olarak bir saat almayı düşünüyorsanız bu noktada kişiye göre saat seçimi nasıl yapılır biraz bilmek gerekiyor.

Saat Alırken Gözlem Yapmak

Hediye almayı düşündüğünüz kişiyi biraz inceleyerek ne tarz saatlerden hoşlandığını anlayabilmek oldukça kolay. Birden fazla saat kullanması karar vermeniz açısından da kolaylık sağlayacaktır. Kişinin hem analog hem de dijital saatler kullanması seçim yapmanızı iyice kolay hale getirebilir. Ancak şunu unutmamak da fayda var. Saat almak istediğiniz kişi eğer akıllı saat kullanıyorsa ikinci bir akıllı saat markası kullanmaya sıcak bakmayabilir. Çünkü akıllı saatleri kullanan kişilerin bu saatlerin özelliklerine kısa sürede adapte olmalarını söylemek biraz zor. Çünkü işin içine alışkanlıklar da girmekte. Çok fazla fonksiyonu olması bu saatlerden kolay bir şekilde vazgeçilmesinin önünü kapatıyor. Peki, saat eski bir modelse… O zaman yine karar vermekte zorlanmayacaksınız demektir. Arkadaşınızın kolundaki eski model akıllı saatin yeni versiyonunu gözünüz kapalı satın alarak kişiye göre saat seçimi konusundaki başarınızı onun da görmesini sağlayabilirsiniz.

Kişiye Göre Saat Seçimi

Elbette saat alırken dikkat edilecek başka noktalar da var. Bu işin hastaları saatlerin kayışlarının dahi kollarında nasıl durduklarına bir elbise satın alır gibi önem gösterirler. Bununla birlikte saatin hangi elbiselerle birlikte kullanılacağı da göz önünde bulundurularak spor mu yoksa klasik mi, açık renk mi yoksa koyu renk mi gibi seçimler de yapılabilir. Koyu renk tene sahip kişilerin kolunda açık renk ya da metalik saatler ayna etkisi yarattıklarından dolayı pek hoş durmayacaktır.

Saat seçimi konusunda yazdığım bir diğer yazıma buradan ulaşabilirsiniz.