KAMASUTRA

Kamasutra Hindistan’da ortaya çıkmış mutlu bir yaşam için öğretiler barındıran kitaptır. Genelde cinselliği ele alan Kamasutra için cinsellik sonuç odaklı olmamalı, amaç çift birbirine mümkün olduğunca haz verecek şekilde cinselliğe yaklaşmalıdır. Bunu da kamasutra nedir ? diye çok soru sorulduğu için yazmak zorunda kaldım. Aslında bu düşünce birçok çiftin istediği ama ulaşması zor olan kısımdır.

Kamasutra - Seks Pozisyonları

Aşk elbette hayatın en önemli duygularından olabilir ama beni kandıramazsın! Kim haz ve zevk dolu bir cinsellik istemez ki? 🙂 Aşk dolu bir ilişkin olsa bile cinsellikte hissedeceğin güzel zevkler için bu pozisyonlara ihtiyacın olabilir.

Kama Sutra’da eşlerin cinselliği en üst düzeyde yaşayabilmesi için bazı öneriler vardır. Bu öneriler arasında cinsel birleşme yolları ve pozisyonlar yer alır. Kama Sutra seks pozisyonları yönünden zengin bir kaynaktır. Hatta Kama Sutra pozisyonları zorluk ve karmaşıklıklarına göre çeşitli şekillerde sınıflandırılmıştır. Kamasutra pozisyonları belki haz dolu bir cinsellik için işine yarayabilir.

SEKS POZİSYONLARI

Kamasutra - Seks Pozisyonları

Asma Kilit

Kadın yüksek bir eşyanın köşesinde oturur ve kollarıyla kendini arkadan destekler. Bu sırada erkek kadının önünde durur ve onun bacaklarını beline dolayarak kalçasından tutar. Partnerlerin yüzü birbirine dönük olduğu için birbirlerine bakabilirler.

Ayak Omuzlarda

Pozisyona başlamadan önce sırtüstü yere doğru uzanın. Kadın önce ayaklarını erkeğin omzuna koyar. Erkek dizlerini kırar ve kadını bacaklarından kavrar, kadın ise bu sırada erkeğin bacaklarından tutarak destek sağlar.

Çift Katlı

Erkek sırt üstü uzanır. Kadın ise erkeğin üzerine doğru sırt üstü uzanır. Kadın bu pozisyonda dirseklerinden destek alarak dengesini sağlar.

Deniz Kızı

Kadın yüksek ve düz bir zemine belinden aşağısı altta kalacak şekilde uzanır. Bu sırada erkek yüzü dönük bir biçimde kadını kalçasından kaldırır ve bacaklarını göğsüne yaslar. Kadının belinin altında bir yastık olması birleşmeyi kolaylaştırır.

El Arabası

Kadın bir yastığın üstünde dirseklerinden destek alarak durur. Bu sırada erkek kadının arkasına doğru gelir ve onu ayaklarından tutarak kaldırır. Bu hareket çoğunlukla kadının dengesine bağlıdır.  Her ne kadar Kamasutra pozisyonları arasında en zor ve komik pozisyon olarak aklınızda canlansa da deneyin. Verdiği zevk, komikliğinden daha fazla olabilir.

G Kuvveti

Kadın sırt üstü uzanır, bacaklarını kendine doğru çeker. Bu sırada erkek onun önüne doğru gelerek onu kalçasından kavrar. Birleşmede kontrol erkektedir ve kadının dengede kalmasına yardımcı olur. Kadın ayaklarını erkeğin göğsüne doğru uzatabilir ve ya ayaklarını erkeğin göğsüne doğru koyabilir. Bu erkeğe ekstra bir kontrol verir ve bu sayede birleşme daha derin olabilir.

Kadın Üstte

Erkek bacakları kapalı bir şekilde sırt üstü yere uzanır. Kadın erkeğin üstüne oturur ve onun kalçalarından tutarak dengede durmasına yardımcı olur.

Köpek Pozisyonu

Kesinlikle bir klasik fakat her kadının seks pozisyonları listesinde mutlaka yer alır. Kadın dizlerini kırarak oturur ardından ellerinden destek alan bir pozisyonda dengesini sağlar. Bu sırada erkek kadının arkasına doğru gelir ve kalçasından kavrayarak birleşme sağlanır.

Nirvana

Klasik bir pozisyondur. Kadın sırt üstü uzanır ve bacakları kapalıdır. Bu sırada yatağın başını elleriyle kavrar ve kendini hafif bir şekilde kaldırır. Bu sırada erkek kadının üstüne doğru uzanır ve birleşme sağlanır. Kadının bacaklarının kapalı olması klitorisinin uyarılmasına sebep olur ve orgazma ulaşması kolaylaşır.

Şezlong

Erkek dizlerinin üstünde durur. Kadın ise sırtüstü yatarak bacaklarını açarak erkeğin beline doğru uzatır. Erkek ise kadının belinden tutarak birleşmeyi kolaylaştırır.

Süper 8

Kadın bacakları açık bir şekilde sırt üstü uzanır. Kadının belini altında bir yastığın bulunması birleştirmeyi kolaylaştırır. Erkek kadının üstüne doğru uzanır ve kollarını kadının iki yanına doğru koyarak destek alır. Kadın kollarını erkeğin kalçasına doğru koyar ve birleşmeyi kolaylaştırır.

Sütun

Kadın ve erkek ayakta durmaktadır. Kadının arkası partnerine dönüktür. Bu sırada kollar dengeyi sağlamak için birbirine dolanmıştır.

Ters Kadın Kovboy

Erkek sırt üstü uzanır. Ardından kadın sırtı erkeğin yüzüne dönük bir şekilde erkeğin üstüne oturur. Bu sırada erkek kadının bacaklarından tutarak ona dengesini sağlama yardımcı olur, kadın ise yukarı ve aşağı doğru hareket ederek birleşmeyi sağlar.

Şelale

Erkek bir sandalyenin üstünde oturur ve bu sırada partnerinin bacakları iki yana açıktır. Kadının yüzü dönük bir şekilde erkeğin üstüne oturur ve kendini aşağıya doğru sarkıtır. Erkek bu sırada kadının göğüslerine dokunabilir.

Bu kamasutra önerileri hem cinsel yaşamınıza hem ilişkinize yeni bir heyecan ve mutluluk getirebilir. Her zaman yeniliklere açık olmayı önerdiğimi düşünürsek bu sizin ve ilişkiniz için kurtarıcı bir yenilik olabilir.