Keten gömlekler özellikle yaz aylarında sıkça tercih edilen gömleklerden. Bunun sebebi elbette insanın üzerinde hiçbir ağırlık yaratmaması ve yazın sıcağında vücudun terlemesini de önlemesi. Özellikle kahverengi ve beyaz keten gömlek diğer renklere göre daha öncelikli olarak tercih edilen renkler. Anca elbette başka renk sevenler de yok değil.

Keten İnce Bir Kumaş

Kahverengi ve beyaz keten gömlek kumaşı itibariyle oldukça ince gömlekler. Bu yüzden insan tenini de göstermekte. Çoğu kişi bu gömleklerin içine atlet giymeyi tercih ediyor. Ancak keten gömleğin atletle birlikte kullanılması bu kumaşın ruhuna biraz ters düşmekte. Çünkü hem ince ve ağırlık yapmaması için tercih ediliyor hem de çok ince olduğundan ve içeriyi gösterdiğinden dolayı giyilecek olan atletin de tamam ortaya çıkmasını sağlıyor. Bu da ortaya güzel bir görüntü çıkarmıyor. Hatta zaman zaman atlet yerine fanila giyenleri dahi görmek mümkün. Ancak unutulmaması gereken bu gömleğin altına atlet ve fanila giyilmesinin doğru olmayacağı.

Kahverengi ve Beyaz Keten Gömlek Aşkı

Kadınlar için üretilen keten gömlekler ise biraz daha kalın kumaştan yapılmakta. Bunun sebebi de gömleğin arkasının görünmemesi. Keten gömleklerle birlikte giyilmek üzere pantolonlarda en çok tercih edilen renk ise krem ya da kahverengi pantolonlar. Bu renkler keten gömleklerle adeta bütünleşmiş durumda. Pek çok mağaza da bunun bilincinde olduğu için bu keten gömlek ve pantolonları birlikte satmaktalar. Keten gömlekler tercihe göre göğüste tek, iki ya da cepsiz olarak kullanılabiliyor. Gömlek üzerindeki ceplerin sadece aksesuar olduğunu ve bu ceplere bir şey koyulmadığını söylemek gerek. Keten kumaş narin bir kumaş olduğundan dolayı ceplere konacak biraz ağır şeyler kumaşın deforme olmasına sebep olabilir. Bu yüzden hem kullanırken hem de yıkarken dikkatli olmakta fayda var. Keten gömlekleri yıkarken mümkün olduğunda az deterjan kullanılmalıdır. Fazla deterjan kullanımı kumaşın ömrünü azaltacaktır.

Sonbahar renkleri hakkında yazdığım yazıma buradan ulaşabilirsiniz.