Nasıl biz erkekler kadınları anlamıyorsak kadınların da erkeklerde görüp anlam veremediği davranışlar var. Kadınların merak ettiği erkek davranışları mantıklı bir açıklama ile gün yüzüne çıkarılabilecek sebeplere sahip. Ancak kadınlar sebeplerini öğrenseler dahi bunları mantıksız olarak değerlendirmeye devam edebilirler.

Uzun Bir Mesaja Verilen Kısa “Ok”

Bunu her erkek yapar. Kadınların merak ettiği erkek davranışları arasında bu davranış en başta gelenlerden. Erkek için gerçekten gereksiz bir konu ise erkek buna sadece bir “ok” ile cevap verebilir. Bunun altında başka bir sebep yoktur. Bir şeyin karşılığı ok ise ok’dir. Demek ki bunun hakkında konuşmaya gerek duymuyordur.

İşine Geleni Hatırlamak

Kadınların kullandığı bu argüman erkeğin gereksiz şeyleri hatırlayıp önemli şeyleri hatırlamadığı yönündedir. Ama bu durum bakış açısına bağlıdır. Kadınlar empati yapmaktan uzak oldukları için kendileri için önemli olan bir şeyin erkek için de önemli olduğunu düşünür. Erkek için önemli olsa erkek unutur mu?

Kadınların Merak Ettiği Erkek Davranışları

Başka kadınlara Bakmak

Kadınların merak ettiği erkek davranışları arasında erkeklerin sürekli olarak başka kadınlara bakması da var. Bu durum gizlenecek bir durum değil. Bu tamamen yaradılışla ilgili bir konu. Erkeğin başka bir kıza bakması onunla ilgili fantezi kurması anlamına gelmiyor. Bir kız gerçekten güzelse erkek o kıza bakar.

Kadınların Yeni Yaptırdıkları Saçlarını Fark Etmemek

Yine empati ile ilgili bir durum. Erkekler kadınların saçlarına bakmazlar. Erkekler genel olarak saçlarla ilgilenmezler. Bu yüzden saçla ilgili herhangi bir değişikliği de çok uçuk veya belirgin olmadıkça fark etmezler. Kaldı ki tüm erkekler sadece saçın bir kadını güzel yaptığına da inanmazlar. Saç güzel görünmek için bir yardımcı olabilir ama tek başına bir kadını güzelleştirmez. Kadınlar ise saçların kendilerini prensese dönüştürdüğünü düşünürler ve bu yönde beklentileri de yüksek olur.

Erkeği değiştirmek hakkında yazdığım yazıma da buradan ulaşabilirsiniz.