Bu konu pek çok komedyen için önemli bir mizah malzemesi oldu. Çünkü kadınları tuvalete götürmek herkesin bildiği gibi dünyanın en saçma görevlerinden bir tanesi. Bunun kadınlar da farkında. Ama nedense pek çok kadın bu duruma ses çıkarmıyor.

Erkeklerin Görevlerinden Bir Tanesi

Kadınları tuvalete götürmek ne zaman erkeğin görevlerinden bir tanesi oldu bilinmiyor. Kimin ortaya çıkardığına dair de bir bilgi yok. Ama böyle saçma bir işin bu kadar kabul görmesinin altında bir şeyler yatıyor olmalı. Çünkü kadın kendi kendine tuvalete gitmekten aciz değildir. Erkekler için bazı şeyler elbette yapılması gereken şeyler. Ancak bunların içerisinde kadınları tuvalete götürmek kadar saçma olanı yok. Kibarlık olsun diye yapılıyorsa bunun yerine yapılabilecek çok daha mantıklı şeyler var. Masaya otururken kadının sandalyesini itmek, kadının sigarasını yakmak, merdivenden inerken, çıkarken kadının elinden tutmak gibi mantıklı şeyler. Sonuçta topuklu ayakkabılarla merdivenden inip çıkmak kolay bir iş değil. İşte bunun bir mantıklı açıklaması var. Ancak kadınları tuvalete götürmenin mantıklı bir açıklaması yok. Ne diyebiliriz? Yolda canı sıkılmasın diye mi, yolda bir başkası kadına sarkıntılık etmesin diye mi, yolunu kaybedip başka bir yere gitmesin diye mi eşlik ediyoruz?

Kadınları Tuvalete Götürmek

Açık konuşmak gerekirse bu durumun kadına yaranmak isteyen erkeklerin ortaya çıkardığı saçma bir davranış olduğu çok aşikâr. Daha da garibi bu durumun nasıl diğer erkekler tarafından kabul gördüğü. Ancak bazı kadınlar da bu durumun ne kadar saçma olduğunun farkındalar. Bu yüzden erkek teklif etmeden dahi buna gerek olmadığını söylüyorlar. Bu tarz kadınlar genellikle empati kurup kendisini erkeklerin yerine koyabilen kadınlar. Sayıları oldukça az ama hala varlar. Zaten bu tarz empati kurabilen kadınlar erkeklerin daha çok tercih ettikleri kadınlar arasında.

Erkekler kadının neresine bakar konulu yazıma buradan ulaşabilirsiniz.