Kadınlar için gösterişin önemi yoktur demek isterdim. Ancak gösterişin kadınlar için çok önemli olduğu maalesef bir gerçek. Bunu bizzat gözlemlediğim için biliyorum. Hatta bunu siz de gözlemliyorsunuz. Herkes bunun bir gerçek olduğunu biliyor. Ama nedense hala kadınlar tarafından kabul edilmiyor.

Mesleği sadece pilotluk olduğu için bir erkekle evlenebilecek kadınlar var dünyada. Gerisi hiç önemli değil. Hatta pilotun ne kadar maaş aldığını bile önemli değil ki bazı kadınlar için para da önemlidir. Ama iş gösteriş olunca bir kadının bir pilotla evlenmesi gayet doğal. Zaten bu yüzden kadınların önemli bir kısmı mutsuz değil mi? Maalesef kadınların bu mantık dışı davranışları bir noktada başlarına iş açıyor. Gösteriş öyle bir şey ki kadına mantıklı düşünme payı dahi bırakmıyor. Elbiselerin çokluğu, ayakkabıların çokluğu, sürekli olarak kuaföre gidilmesi, spora yazılmak, yurt dışı gezileri, alemlerde çekilen fotoğrafların paylaşılması. Bütün bunların altında kadınların gösterişi sevmeleri geliyor. Bir başka deyişle kadın gerçekten sevdiği için bu aktiviteleri yapmıyor. Başkasına gösteriş yapmak için yapıyor. Bunları yaparken de kendini kaybedip binlerce lira masraf yapmak pek umurunda olmuyor. Şimdi sağlıklı düşününce bütün bunların bir tık üzeri gösteriş için hayatıyla ilgili önemli kararlar almak. Bu da evlilik.

Kadınlar için Gösterişin Önemi

Gösteriş İçin Evlenmek

Kadınlar için gösterişin önemli oldukça fazla. Gösteriş için evlenebilecek kadar da mantıksız hareket edebiliyorlar. Zaten pek çok kadın evliliğe “aman ne olur, yürümezse boşanırız” düşüncesiyle yaklaşıyor. Birincisi bu işin bu kadar basite indirgenmemesi. İkincisi ise bu kadar basite indirgeyen birisiyle evlenecek olan erkeğin şanssızlığı. Kadınlar için gösterişin önemi her geçen gün erkekler için de tehlikeli bir hal alıyor. Gösteriş uğruna hem kendi başlarını hem de erkeklerin başlarını yakabilecek çok tehlikeli kadınlar var.

Eve kız atmak hakkında yazdığım ilginç yazıma buradan ulaşabilirsiniz.