Yıllardan beri izmir’in kızları ile başlayan cümleleri hepimiz duymuşuzdur. İzmir’in kızlarının güzelliği bir tarafa dursun Türkiye’nin hiçbir bölgesinde hiçbir erkeğin kolay kolay şahit olamayacağı olaylarla İzmir’de karşılaşabilirsiniz. Yalnız, izmir’in kızları derken İzmir’de doğup büyümüş olanlardan bahsediyorum. Üniversite için ya da başka bir şekilde İzmir’e gelmiş olanlardan değil.

izmir’in Kızları Neden Güzel?

Elbette bunun bilimsel bir açıklamasını yapmam mümkün değil. Ancak şu da var ki ateş olmayan yerden duman çıkmaz. İzmir’in kızlarının güzelliği üzerine böyle bir söz yıllardan beri söyleniyorsa bu doğrudur. Tabi ki olay sadece güzellik değil. Şehrin özgürlüğünün de buna katkısı büyük. İzmir’i diğer şehirlerden ayıran en büyük özelliği buraya gelen insanları kendi yaşam şekline uydurması. Yani, Türkiye’nin herhangi bir ilinden İzmir’e geldiğinizde, geldiğiniz yerde davrandığınız gibi İzmir’de davranamazsınız. Ee hani İzmir özgürdü? Evet özgür. Ama özgürlük denildiğinde yere rahatça tükürebileceğiniz sonucu çıkarılmasın. Bunu İzmir’de yaparsanız tepki çekme olasılığınız çok yüksek.

izmir’in Kızları Gerçekten Güzel ve Özel

Kızları güzel yapan etmenlerden bir tanesi de herkesin istediği gibi giyinebilmesi. Böyle bir özgürlük olunca kızların ne kadar güzel olduğunu daha da iyi anlıyorsunuz. Hani gözümüz gönlümüz açıldı sözü işte tam bununla ilgili. Güzeli gören erkeklerin bu duruma kayıtsız kalmaları mümkün değil.

izmir’de Kızlar Teklif Ediyor

Bu efsane de insanlar tarafından zaman zaman dile getirilmekte ve bence gayet normal bir durum. İşte bu durum izmir’in kızları dendiğinde onları diğerlerinden ayıran bir başka özellik. Tabi ki işin içinde latife de var. Bunun alt metni İzmir kızlarının ne kadar cesur oldukları. Gerçekten bunu yapanlar olduğunu biliyorum. Bir kız sizden hoşlanmışsa neden bunu dile getirmesin ki? Aslında çok normal olan bir şeyi nedense garipsiyoruz.

Kışlık ayakkabı seçimi hakkında yazdığım yazıya buradan ulaşabilirsiniz.