işkolik kadınlarla yaşamak erkekler için oldukça zordur. Çünkü çalışan kadın kavramının yanında eşiniz ya da sevgiliniz gerçekten işkolikse işte bu durum beraberinde çeşitli sorunları da getirecektir. İşkolik kadın hayatının merkezine işini koyan kadındır. Bütün hayatı kendi işinin etrafında döner. Bu durum özel yaşantısını da çok fazla etkileyecektir. Bunların başında evlilik, çocuk yapma gibi önemli konular da bulunmakta.

işkolik Kadınlarla Yaşamak

işkolik kadınlarla yaşamak yanınızda sürekli belirsizlikle gezmeniz demektir. İşkolik kadınlar işlerini hayatlarının merkezine koyduklarından dolayı nem derecesi ne olursa olsun işle ilgili bir sorun çıktığında o anda neyle uğraşıyorlarsa bırakıp işlerine odaklanırlar. Erkekler bu konuda sınırları kadınlara oranla çok daha belirgin olarak çizerler. Bir erkek ne kadar işkolik olursa olsun Pazar günü işiyle ilgili bir sorun çıktığında bu sorunu çözmek için Pazartesi gününü bekler. Ama kadınlar bu olayın anında çözülmesini isterler. Bu noktada işkolik kadınların kendi kendine oluşan bir de çalışma hırsları vardır. Hem çalışma hırsı hem de işkolik olunması ister istemez iş hayatında da yöneticilerin gözüne girilmesi konusunda kadının önünü açacaktır.

işkolik Kadınlarla Yaşamak

işkolik Kadın Değişir mi?

Değişebilir de, değişmeyebilir de. Bunu tahmin etmek oldukça zor. Ancak kadını değiştirme ihtimali olabilecek olaylar da oldukça az. Evlilik, çocuk doğurma gibi önemli olaylar işkolik bir kadını değiştirebilir de. Bu kadının olanlardan ne kadar etkilendiğine bağlıdır. Evlendiği eşi ya da doğan çocuğu bir anda tüm hayatını değiştirerek kadını evine ve ailesine çok daha bağlı, merkeze onları koyacağı bir duruma getirebilir. Ancak bu elbette bu konularda ilk adımı atabilmek çok önemli. İşkolik bir kadının hayatı boyunca evlenmemesi de mümkündür. Kariyer yapmak isteyen kadınlar genellikle işkolik kadınlardır.

Sosyal medya üzerinden sevgili takibi ile ilgili yazdığım yazıya buradan ulaşabilirsiniz.