Pek çok insan iş hayatında aksesuar kullanımına çok önem vermez. Ancak iş hayatında kullanılabilecek aksesuarlar elbisenizi tamamlayacak olan önemli parçalardır. Bazen fazla albenisi olmayan bir takım elbise küçük bir aksesuarla gerçekten göz kamaştırıcı bir hal alabilir.

Aksesuar seçimi oldukça önem taşımakta. Gerçekten tamamlayıcı aksesuarlar kullanarak aynı elbise ile farklı kombinasyonlar denediğiniz bunun farkına kimse varmayacaktır. Takım elbiselerin olmazsa olmaz aksesuarlarının başında kravat iğneleri ve kol düğmeleri gelir. Ancak ikisinde de fazla abartıya kaçmamak gerek. Özellikle büyük kravat iğneleri karşınızdaki insanların dikkatini çok rahat bir şekilde dağıtabilir. Hele bu iğne bir de üzerinde şekiller olan bir iğne ise bu iğneyi görenler kesinlikle bununla ilgili bir iki laf edeceklerdir.

Siyah Takım Elbise

iş hayatında kullanılabilecek aksesuarlar siyah renklerle çok daha uyumlu olmakta. Siyah bir takım elbise ile yine karanlık tonlarda takılar bir arada kullanılabilir. Bununla birlikte yine aynı tonlara sahip bir kemer de güzel bir uyum sergileyecektir. Kol düğmesi konusunda yapılan en büyük hatalardan bir tanesi de üzerinde çok fazla renk bulunan düğmelerin koyu renk bir takım elbise ile birlikte kullanılması. Siyah takım elbise içine beyaz gömlek ve aynı renk bir yelek oldukça şık duracaktır.

iş Hayatında Kullanılabilecek Aksesuarlar

Kravat Seçimi

Kravatlar iş hayatında kullanılabilecek aksesuarlar arasında en önemli olanlarından. Kravat satı alırken unutulmaması gereken nokta dolabınızda bulunan gömleklerinizin rengine göre seçimde bulunmak. Kravatlar aynı zamanda oldukça tehlikelidir. Eğer seçtiğiniz kravat gömleğinizle tezat bir durum oluşturuyorsa muhtemelen insanlar bu durumu gülerek karşılayacaklardır. Yapmamanız gereken ancak çok yapılan bir hata ise takıları abartılı bir şekilde kullanılması. Abartı takı kullananlar eğer bunu sıklıkla yapıyorlarsa bir süre sonra işveren tarafından uyarılabilir.

Zippo çakmaklar hakkında yazdığım yazıya buradan ulaşabilirsiniz.