Yeni tanıştığınız bir kızla ilk defa dışarı çıkacaksınız. Güzel bir akşam yemeği iyi fikir. Ancak bu kararı verirken biraz üzerinde düşünmek gerek. Zira ilk buluşmada yenilmemesi gerekenler var. Bu yiyecekleri yerken kızın gözünde kötü bir intiba bırakabilirsiniz. Bu yüzden yemek seçimi konusunda kontrolü elden bırakmayın. Bunu da “buranın falanca yiyeceği meşhur, onu tadalım” şeklinde ikna edici ve yönlendirici bir dille söyleyebilirsiniz.

Soslu Makarna

ilk buluşmada yenilmemesi gerekenler arasında ilk sırada soslu makarna geliyor. Makarna kendi başına dahi tüketmesi oldukça zor bir gıda. Bir de soslu makarna olunca ağzınıza sosun bulaşması, makarnanın içerisindeki baharatların dişlerinizin arasına girmesi an meselesi. Bu yüzden makarnadan uzak durmak en iyisi. Sakın ucuz diye makarna seçmeyin.

Çorba

Bıyıklı ve sakallı erkeklerin uzak durması gereken yemeklerden bir tanesi de çorba. Her kaşıktan sonra bıyıklarınıza bulaşıp bulaşmadığını dilinizle kontrol etmek karşınızdakinin ilgisinden kaçmayacaktır. Ya da her yudumdan sonra bıyıklarınızı peçete ile silmek de… Bu yüzden çorba yemeyi baştan aklınızdan çıkarabilirsiniz. Üzerinize dökülmesi riskinden hiç bahsetmiyorum bile.

ilk Buluşmada Yenilmemesi Gerekenler

Hamburger

Yemesi zor olan bir başka yiyecek ise hamburger. Özellikle ısırıldıktan sonra ağız kenarında kalacak olan ketçap ve mayonez izleri karşınızdaki için güzel bir görüntü olmayacaktır. Bu konuda kızın sizi ikaz etmesini istemiyorsanız hamburgerden de uzak durmalısınız.

Kanat Tavuk

Bazı yemekler vardır ki nazik bir şekilde yemesi imkansızdır. Özellikle kanat gibi çatal ya da kaşıkla yeme imkânı olmadığı için elle yenilen yemekler pek hoş bir görüntü vermez. Bununla birlikte diğer taraftan da boş bulunup parmaklarınızda kalan yağ ve et parçalarını da yalamanız olasıdır. Bu yüzden ilk buluşmada yenilmemesi gerekenler arasında kanat da mevcut.

Erkeklerin korkulu rüyası olan yerli diziler hakkında yazdığım yazıya buradan ulaşabilirsiniz.