İki taraf için de son derece heyecan verici bir durum olsa da erkekler kadınlara göre çok daha fazla heyecanlanır. Tabi ki pek çok erkek bunu gizlemeye çalışır. Kadınlar ise ilk buluşma sırasında rahat olurlar. Bunun şu ana kadar mantıklı bir açıklaması da yapılamamıştır. Erkekler için bu durum bu kadar önemliyken kadınlar nasıl oluyor da ilk buluşmada bu kadar rahat olabiliyorlar. Peki, erkekler iyi bir intiba bırakmak için neler yapmalılar? Hepsinden önemlisi bu kadar heyecanın arasında nasıl konuşmalılar?

Selamlamak Önemli

Kesinlikle rahat olduğunuzu göstermeniz gerek. Heyecanlı olduğunuzu karşı tarafa belli ettiğiniz anda kadın bunun üzerine gidecektir. Bu kötü niyetle yapılan bir davranış değil ancak kadınlar genelde heyecanlı erkeklerin heyecanını yatıştırmak yerine bunu sürekli dile getirerek erkeğin bünyesini altüst ederler. Sizin yapacağınız ise “Naber”, “Hey Merhaba” ya da “Nasıl gidiliyor?” tarzında sizi daha rahat gösteren selamlama sözcükleri kullanmak.

İltifat Etmeyin

ilk buluşma sırasında en çok dikkat etmeniz gereken konulardan bir tanesi de kendinizi kaybedip her dakika iltifat etmek olacaktır. Çok fazla iltifat bir süre sonra kadınlar üzerinde ters tepki yaratacaktır. Hele bu daha ilk buluşmada olursa pek hoş karşılanmayabilir. İltifatın birini iyi şekilde tanıdıktan sonra yapılacağını unutmayın.

ilk buluşma İlk Konuşma

İmla Kuralları

Elbette Türkçeyi Zeki Müren zarifliğinde konuşun demiyorum ancak en azından dilbilgisini yerinde kullanmaya dikkat edebilirsiniz. Bununla beraber kesinlikle anlamını bilmediğiniz kelimeleri kullanmayın. Kadınlar bu konuda son derece dikkatlidirler. Sizden çok daha fazla konuşan ve kelime dağarcığı çok daha büyük olan biri hatanızı kolaylıkla anlayabilecektir.

Kendinizi Tanıtın

İlk buluşma sırasında yapılacak en güzel hareket kendinizi karşınızdakine anlatmak olacaktır. Kadınlar bu durumdan çok etkilenirler. Ama eğer uzun süreli bir ilişki istiyorsanız doğruları söyleyin ve kesinlikle abartmayın. Gerçekler zamanla ortaya çıktıkça kadın ilk buluşmanızda kurduğunuz abartılı cümleleri size hatırlatacaktır.

Sosyal medya üzerinden kadının ilgisini çekmek konulu yazıma da buradan ulaşabilirsiniz.