Bu durum içinde olunca anlaşılmayan sadece dışarıdan gözlemlendiğinde anlaşılabilen bir durum. Elbette ilişkilerde rol yapmak çok saçma bir şey. Bu davranışın bana göre inanılmaz zararları var. Bunlar ilk başta anlaşılamayan zararlar. Muhtemelen yazıyı okuyunca bana hak vereceksiniz.

İlişkilerde Rol Yapmak Bir Noktada Kadırmaya Dönüşür

ilişkilerde rol yapmak kimi zaman iki taraf içinde gayet güzel. Ayrıca şunu da söylemek gerekli ki rol yapmak her yerde olabilecek bir şey. Yatakta ya da normal yaşantıda hiç fark etmez. Ancak dediğim gibi çok fazla rol yapınca iş eninde sonunda tıkanıyor. Rol yapmanın en kötü taraflarından bir tanesi çiftlerin birbirlerini yanlış tanımaları. Erkek ya da kadın fark etmez rol yaptığı sürece karşısındaki bu davranışını gerçek olarak görecektir. Ancak insan hayatı boyunca rol yapamayacağı için bu durum zaman içinde değişecektir. İnsanlar zamanla oldukları gibi davranmaya başladıklarında ise o ünlü sözü duyacaklardır. “Ben seni çok yanlış tanımışım”. Evet yanlış tanımışsın çünkü aşkın büyüsüne kapıldığın için karşındakinin rol yaptığını anlayamadın.

ilişkilerde Rol Yapmak

Bu yüzden ilişkilerde rol yapmak iyi gibi görünün ama aslında çok büyük sorunlar yaratabilecek bir durum. Peki, ne yapmak lazım? Bunun tek çözümü kişinin kendisi gibi olması. Kendisi gibi davranması. Bazı şeylere göz yumulabilir elbet. Ama gereksiz şekilde rol yapmaya başlamak beraberinde sorunlar getirecektir. Orta gelirli bir kişinin kendisini zengin olarak göstermesi ilk başlarda masum bir davranış gibi görünüyor. Ama karşıdaki kişi gerçekten maddiyata önem veren bir kişiyse işler ilerleyen zamanlarda değişebilir. Bir erkeğin aslında çok da zengin olmadığının kadın tarafından anlaşılması hayal kırıklığına yol açacaktır. Kadınlar hayal kurarak yaşarlar. Muhtemelen bir erkekle evlenirken de refah içinde yaşayacaklarını düşünürler. Evlenmeden önce bunun bu şekilde olmadığını anlarlarsa ne ala. Eğer evlendikten sonra bu durum ortaya çıkarsa erkeğe hayatı zindan edebilirler. Bu yüzden ilişkilerde rol yapmak oldukça tehlikelidir.

Erkeği değiştirmek mümkün mü konulu yazdığım yazıya da buradan ulaşabilirsiniz.