iç mekanda renkli duvarlar aslında cesaretin de bir göstergesi. Klasik ev duvarları genellikle belirli renklere boyanırlar. Bu renkler de seçilirken mümkün olduğunca ışığı yansıtan renkler kullanılır. Ancak dekorasyona gerçekten önem veren insanlar için bu durum biraz farklı. Hem eşyalara bağlı kalarak hem de evinize gelenleri rahatsız etmemek adına renkli duvar kullanımına dikkat etmek gerekiyor.

Sanatçı Ruhlu İnsanların Tercihi

Bir odanın her duvarını değişik renklere boyamak genellikle sanatçı ruhlu insanların tercih ettikleri bir yöntem. Aynı şekilde bir duvar üzerinde birden çok renk kullanılması da sıklıkla görülmekte. Ancak bu noktada işin içine bir de göz zevki giriyor. Evin bir duvarını bir tablo edasıyla boyamak her insan için aynı güzelliği vermeyebilir. Bunun en güzel açıklamasını duvar kağıtlarının birbirini tekrar eden şekillerden meydana geldiğini hatırlatarak verebilirim. iç mekanda renkli duvarlar ilk olarak otellerin konsept otel mantığıyla yaptıkları bir dekorasyondu. Elbette herkes tarafından sevilmedi. Otel odaları konusunda takıntılı olan insanlar için bu durum odaların değiştirilme talepleriyle sonuçlandı. Zaten bu konsept otel kavramı otellerdeki pek çok şeyin de yarım yamalak yapılarak konsept adı altında toparlanmaya çalışılmasıydı. Örneğin sıvası yapılmamış duvarlar ya da sadece alçı yapılarak o şekilde bırakılan duvarlar hep konsept adı altında insanlara gösterildi. Evlerde bu yöntemler geçerli olmadı çünkü herkes az çok evine özen gösteriyordu.

iç Mekanda Renkli Duvarlar

Günümüzde iç mekanda renkli duvarlar bir moda haline gelmese de sıklıkla kullanılmakta. Odalarının her duvarını tuttuğu takımın renklerine boyayanlar ya da yoga ve fenkşui ile ilgilenenlerin kullandıkları her duvar için ayrı pastel renkler günümüzde en çok göze çarpanlardan. Ancak ne olursa olsun bütün bunların temelinde bir cesaret olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Halı seçimi hakkında yazdığım yazıma buradan ulaşabilirsiniz.