HANGİ MAYOYU ALMALIYIM?

Hangi Mayoyu Almalıyım?
Kaynak : GQ

Birçoğunuz belki bavul hazırlarken, belki çoktan tatile çıkmış ve merak ettiği soruların cevabını bulmak için bu yazıyı okuyor. Yaz deyince herkesin ortak noktası tatil. Peki, tatilde sana eşlik edecek mayonu seçtin mi? Hangi mayoyu almalıyım? Gel beraber seçelim.

VÜCUT TİPİNE UYGUN MAYO

Hangi Mayoyu Almalıyım?

Öncelikle vücut tipinizi iyi tanımalısınız. Bence herkesin yaptığı en büyük hatalardan biri vücut tipine uygun mayo bulamamak.

Uzun boylu birinin çok kısa bir mayo seçmesi sizi daha fazla uzun gösterebilir fakat dışardan bakıldığında hiç güzel bir görüntü olmaz. Kısa boylu birinin ise uzun mayo seçimi kendisini olduğundan daha kısa gösterir. “Hangi mayoyu almalıyım?” sorusunun cevabı tam olarak burada cevap buluyor diyebiliriz. Bacak boyu ve kilonuza uygun seçimler yapmaya dikkat edin. Kısacası seçiminiz sizi vezirde edebilir rezilde…

MAYO SEÇENEKLERİ

Fit Şort Mayolar

Kendisi çok rahat hissettirmese de plajların en şık adamı ben olmak istiyorum diyenler için ideal bir seçimdir. Vücuda oturur ve boyları farklılık gösterebilir.

Uzun Şort Mayolar

Klasik bir görüntü ve eskilerden kalma bir seçenek olsa da birçok kişinin en çok kullandığı seçeneklerden biri diyebiliriz. Alışılmışın dışına çok çıkmak istemeyen uzun boylu erkekler için ideal olan mayomuz genelde diz başlangıcında bitip, birçok erkeğin tercih ettiği bir seçimdir.

Kısa Şort Mayo

Uzun boylu erkeklerin asla tercih etmemesi gereken bir seçimdir. Şayet kısa boyluysanız sizin için ideal bir seçim olabilir. Bu modeli giymek biraz cesaret biraz da mayo hakkında bilgi gerektirir. Unutmayın! Uzunluğu kısmında vücudunuza en uygun olanı seçmenizi öneririz.

Baskılı, Renkli ve Çizgi Desenli Mayolar

Yazı cıvıl cıvıl ve farklı desenlere sahip mayolarla geçirmek isteyebilirsin ama mutlaka üzerine düz renkler seçmelisin. Yaz geldi tabiki renkli şeyler giymek bizimde hakkımız!

Slip Mayolar

Her yazın kabusu olabilecek türdeki mayolar! Eğer harika bir vücut tipiniz yoksa kesinlikle tercih etmeyin! Çok sevebilir, denemek isteyebilirsiniz ama plajları yakıp kavurmak isterken tüm tatili yalnız geçirmenize neden olabilir.

Peki, bu yaz plajları şıklığın ile alt üst edeceğin hangi mayo seninki?