Maalesef erkeklerin kendilerini kaybettikleri konulardan bir tanesi de spor. Spor salonuna giden erkeklerin önemli bir kısmı sağlıklı olmak adına değil de fit görünmek adına gitmekteler. Ancak fit görünme kavramı erkekten erkeğe değişen bir kavram. Bununla birlikte spor salonlarında erkekleri yönlendiren kişilerin de yönlendirmeleri kişinin vücudunun acayip bir şekle girmesine sebep olmakta

Kadınlar Kaslı Erkekleri Sever

Evet bu doğru. Ama ne kadar kaslı? İşte erkekleri yanıltan en büyük nokta da bu. Olabildiğince kaslı olmak erkeğe iğrenç bir görüntü katıyor. Bu düşünce kadınlar tarafından da benimsenmiş. Ama erkeklerin bu konudaki “ne kadar kas o kadar kız” şeklindeki düşünceleri kısa bir zaman içinde dünyanın en biçimsiz vücutlarından bir tanesine sahip olmalarına sebep oluyor. Üstelik erkek bunun farkında bile olmuyor. Yakın çevresinde bulunan herkes çok daha kaslı olduğu için kaslı olmak için her şey yapılıyor. Gerekirse öğle arasında iş yerinden çıkıp 45 dakika da olsa spor yapılıyor, ağırlık çalışılıyor.

Fit Görünmek ve Şekilsiz Görünmek Arasındaki İnce Çizgi

Spor Fit Görünmek İçin Yapılmıyor

Fit görünmek spor yapmanın amaçlarından bir tanesi. Bir diğeri de sağlıklı bir vücuda sahip olmak. Ancak fit görünmekle şekilsiz görünmek arasındaki ince çizgiyi de iyi belirlemek gerek. Pek çok insan aynı zamanda güzel bir vücuda sahip olmak adına bilmedikleri ilaçları kullanmaktalar. Bu ilaçlar kısa vadede olmasa da uzun vadede erkeğin vücudunu bir çöpe dönüştürüyor. Bunun en güzel örnekleri ise Arnold Schwarzenegger ve Sylvester Stallone. İkisinin vücudunda da 55 yaşından sonra büyük bir bozulma gözlemlemek mümkün. Geçmişte üzerine düştükleri bütün kaslar şu anda bitmiş durumda. Bu aynı zamanda hareketlerini de kısıtlamakta.

Moda ile yakından ilgilenen erkekler için yazdığım yazıya buradan ulaşabilirsiniz.