FESTİVAL MODASI 

Festival Modası

FESTİVAL MODASI NASIL OLUR?

Kamp, kum, deniz, güneş ve birçok eğlenceyi kapsayan, belki de yazı sırf bu yüzden  iple çeken bir çok insan vardır. Festivaller, özellikle öğrencilerin ve kamp yapmak isteyenlerin çoğunlukla tercih ettiği en eğlenceli tatil planlarından biridir. Şehrin sıkıcılığından bunalmış insanlar için muazzam bir doğa ziyafeti olabilecek festivallere hazırlanmak en önemli kısımlardan biridir. Yanında götüreceğin, senin hayatını kurtaracak birçok eşyayı minimum şekilde tutmak ise dünyanın en zor durumlarındandır.

Peki festival modası nasıl olur? Yanına alacağın en çılgın kıyafetlerini festivallere sakladığını tahmin ediyorum. Gelin hep birlikte bu konuyu biraz deşelim.

FESTİVAL RENKLERİ NE OLMALI?

Festival Modası

Yaza uyumlu cıvıl cıvıl renklere sahip kıyafetler birçok kişinin tercihi olsa da floral desenlere sahip gömlekler, denim parçalar ve sade askılı tişörtler festivallerin vazgeçilmezlerindendir. Hem rahat hem seni yansıtacak kıyafetleri tercih etmek istiyor olabilirsin ama şıklıktan da ödün vermemek önemli bir noktadır. Özellikle mayolarınla kombinleyeceğin kahve tonlarına eşlik eden floral desenlere sahip hafif, ince kumaşlı gömlekler tarzını biraz da olsa klasikleştirmek isteyenler için bu sezonun en trend parçalarından.

Festival modası nasıl olur?” sorusunun yanıtını yansıtan en güzel cevap doğanın kendisidir. Bence doğa ile iç içe olduğun bir ortamda onun renklerini ele almak en doğru seçimdir. Bronz tenine yakışacak cıvıl cıvıl olan doğanın renklerini sakın kullanmaktan çekinme!

FESTİVAL’E UYGUN AKSESUARLAR

Festival Modası

Sizce festival dediğinizde akla gelen ilk aksesuar nedir? Geçen senelere kadar gözlük cevabını kabul edebilirdim fakat bu sene oyumu kesinlikle şapkadan yana kullanıyorum. Hasır, kovboy, klasik, spor… Hangi tarz olursa olsun sizi bambaşka bir tarza sürükleyecek en önemli festival aksesuarı olabilir.

Yaz sıcaklarına karşı bir numara aksesuarımız gözlükler tabiki de modamızın olmazsa olmazlarından. Siyah gözlük her zaman daha cool ve kurtarıcı parça olmuştur.

Rahat ve özgürlüğün simgesini temsil ettiğini düşündüğüm bohem rüzgarı bu sezon tüm festivalleri yakıp kavuracak!

Peki sen hangi festivale gittin veya gideceksin? Sence festival modası nasıl olur? Benimle önerilerini ve tecrübelerini paylaş!