Bu oldukça derin bir konu. Evlilikten korkulur mu ? Aslında evlilikten korkulmaz, evlilik ile birlikte gelen sorumluluktan kaçılır. Çünkü 20’li yaşlarda erkeğin kafasındaki evlilik çok başkadır. Erkek biraz şanslıysa evliliğin ne olduğunu arkadaşları teker teker evlenmeye başladığı zaman öğrenmeye başlar. Onları görür ve ona göre hareket eder. Kimi erkek gerçekten sevdiği için bunu pek de umursamaz. Ancak bazıları arkadaşları evlendikçe yalnız kaldığını hisseder işte o zaman evlilik bir zorunluluk haline gelir.

Evlilik konusunda kadınlara çok daha fazla görev düşüyor. Ancak kadınlar bu görevlerin farkında olmuyorlar. Bunun için pek çok kadın evliliği evlendikten sonra tanıyor ve bu tanıma sürecini bir erkekle birlikte geçirdiği için sıklıkla fikir ayrılıkları ve tartışmalar yaşanabiliyor. Erkeğin çekindiği konuların başında da bu geliyor. Evlilik hakkında hiçbir bilgisi olmayan birine evliliğin ne olduğunu öğretmeye çalışıyorsunuz. Bunun için ev işlerinin ucundan tutuyorsunuz, aslında genel olarak kadınların yapmaları gereken işleri siz yapıyorsunuz.

Evlilikten Korkulur mu ?

Yoksa Kadınlar Akıllı mı?

Bu da bir seçenek. Evlendikten sonra kadının yapması gereken işler eğer bir şekilde üzerinize yıkılıyorsa bu ya eşinizin çok akıllı olduğunu ya da sizin biraz saf olduğunuzu gösterir. Bu yüzden evlilikten korkulur mu sorusunun cevabı korkmaktan ziyade açık gözlü olmaktır. Evlilikte erkeğin ve kadının yapacağı işler bellidir. Kadının yapması gereken bir işi erkek yapıyor ve kadın bundan övünüyorsa övünme sebebi siz yaptığınız için mutlu olması değil, işi size yaptırdığı için mutlu olmasıdır. Bunun evliliğin ilk zamanlarında belirlenmesi gerekiyor. Her erkeğin bildiği gibi kadınlar erkekleri kullanmaya bayılırlar. Bu durum evlilikte bir suiistimale çok kolay bir şekilde dönüşebilir. Bu yüzden evlenecek olan erkeğin çok dikkatli olmasında fayda var. Evleneceğiniz kişi tüm her şeyi size yıkmak adına çocuk yapma yolunu dahi seçebilir.

İşkolik kadınlarla yaşama ile ilgili yazdığım yazıyı buradan okuyabilirsiniz.