Neden evliliklerde blöf yapılır? Çünkü bazen gerekli ve zorunlu olunan durumlar olacaktır. Çok fazla değil bir evlilik boyunca erkek bir ya da iki defa bu yola başvurur. Ancak bilmeyenler için önce blöfün ne olduğunu biraz açıklayayım.

Blöf Nedir?

Bu kelimeyi çoğunlukla poker oyunundan duymuşuzdur. Ancak tamamen bir poker terimi değildir. Anlaşılmasını biraz daha kolaylaştırmak için blöfü kişinin aslında yapmayacağı bir şeyi karşı tarafın gözünü korkutmak için yapacağını söylemesi olarak açıklayabiliriz. Ama bunu tehditle karıştırmamak lazım. Tehdit amacına ulaşmak için yapılan ve söylenen kişinin can güvenliğini tehlikeye atan davranış ya da sözlerdir. Blöf ise sadece korkutma amaçlı ve kişinin canını ya da malını tehlikeye atmayacak daha çok psikolojik yanı ağır basan bir hareket.

Evliliklerde Blöf

Peki, evliliklerde blöf ne zaman gerekli oluyor? Kadınlar genellikle blöf yapmasını beceremezler. Çünkü erkeklere göre çok daha duygusallardır. Erkekler de tam tersi olaylara duygusal açıdan değil mantıksal açıdan baktığı için bu konuda da avantajı vardır. Evliliklerde kadınlar zaman zaman erkekleri sıkboğaz ederler. Bazen bu kadın için bir alışkanlık halini dahi alabilir. İşte bunun bir alışkanlık halini aldığı durumlarda yani kadının artık erkeğin her dakika başının etini yediği durumlarda erkek kısa bir notla bir süre evden ayrılacağını kadına yazar. Kadınların böyle bir durumla karşılaşmaları bir anda akıllarının başlarına gelmesine sebep olacaktır. Bu durum şahsen benim çevremde sıklıkla tanık olduğum ve başarı ile sonuçlanan blöfler. Blöf diyorum çünkü bu durumla karşılaşan bir kadın hem erkeği tekrar eve getirmek hem de bir daha kaybetmemek için her şeyi yapar. Unutulmaması gereken nokta şu ki her kadının dışarıda bir sosyal hayatı var ve hiçbir kadın kocasının evden gittiğinin bilinmesini istemez. Çünkü bu durum kadınlar için yıkımdır. Bunu öğrenen herkesin düşüneceği tek şey kadının dırdırı yüzünden erkeğin gittiğidir. Bu durumun akabinde geri dönen erkeklerin evlilikleri eskisine göre çok daha huzurlu bir şekilde devam eder.

Pek çok kişi soracaktır. Aynı blöfü kadınlar da yapabilir. Evet yapabilir. Ama erkeklerin kadını eve getirmek için her zaman yeni blöfleri vardır.

Erkek blogger olmanın zorlukları ile ilgili yazdığım yazıya buradan ulaşabilirsiniz.