Pek çok insan dışarıda oldukları zaman da evlerindeki kadar rahat olmayı isterler. İşte bu yüzden eşofman pantolon modası ortaya çıktı. Bu moda beraberinde çeşitli olumsuzluklar da getirmedi değil. İnsanlar dışarıda rahat rahat dolaşıyorlardı ama işin ucu biraz kaçtı.

Spor Görünümlü Pantolon

Temelinde bir pantolon olsa da görünüşü eşofmanların üzerinde yer alan şekilleri içeren bu kıyafet insanların iş yerlerinde giydikleri kıyafetler arasına girdi. Ancak hiçbir patron çalışanının iş yerine bu tarz spor bir kıyafet hele ki eşofman görünümlü bir kıyafetle gelmesini istemez. Bu yüzden de tepki çeken bir moda oldu. Normal insanların yanında pek çok ünlü de eşofman pantolon modası ile kameralara yakalandı. Herhalde bu modayı en çok sevenler de onlardı. Çünkü biraz parası olan insanlar istedikleri yerde istedikleri şekilde giyinme konusunda da özgür oluyorlar. Bir başak deyişle para özgüven sağlıyor. Durum böyle olunca zaman için eşofman pantolon modası sadece ünlü insanların tercih ettiği bir giyim tarzı haline geldi.

Eşofman Pantolon Modası Çok Çabuk Geçti

Her ne kadar pantolon adı konulsa da üzerinde Adidas, Puma ve Nike gibi spor markalarıyla özdeşleşmiş olan şekiller içeren bu pantolonlar doğal olarak resmiyetten uzak spor pantolonlar oldular. Ancak pantolon denmesi bir süreliğine de olsa insanlara gerçekten pantolonmuş gibi tanıtılmasını sağladı. Zaten bu esnada satın alanlar da alıp kullanmaya başladılar. Yeşil renkte olan ve bacak dışlarında belden paçalara kadar uzanan yan yana üç beyaz çizgili pantolon modelini herkes hatırlayacaktır. Bu model uzunca bir süre insanlar tarafından rağbet gördü. O kadar çok satıldı ki eğer üzerinizde bir tane varsa gün içinde aynı pantolona sahip başka bir kişiye rastlamanız mümkündü.

Kadınların merak ettiği erkek davranışları hakkında yazdığım yazıma buradan ulaşabilirsiniz.