Her ikisi de kulağa cazip geliyor öyle değil mi? Pek çok erkek için ikisi de cinsellikle alakalı olduğundan dolayı aralarında pek de bir fark olmadığı düşünülür. Ancak erotizm ve seks arasındaki farklar, komedi filmi ile savaş filmi arasındaki kadar büyük.

Erotizm Sınırlıdır

Erotizmin bir üst sınırı vardır zaten bu sınır da erotizmi seksten ayıran en büyük nokta. Erotizmin erkekleri seksten çok daha fazla heyecanlandırmasının sırrı da işte bu sınır. Bu sınır erkeğe hayal gücünü kullanma olanağını tanır. İşte erotizm ve seks arasındaki farklar arasında bir tanesi de budur. Bir kadın bacağı erkek için ne kadar önemli olabilir? İşte onu önemli yapan üzerine kurulan bolca hayalin olmasından dolayıdır. Sekste ise hayal gücüne çok fazla ihtiyaç kalmaz. Çünkü beklentiler tamamen karşılanmaktadır. Elbette beklentinin boyutları da insandan insana değişir ama en azından makul bir seks erkeğe zaten istediğini direkt olarak verecektir.

Erotizm ve Seks Arasındaki Farklar

Erotizmin özellikle 40’lı yaşlara merdiven dayamış erkekler üzerinde büyük bir etkisi vardır. Erotik televizyon dizisi kavramı ilk olarak Türk televizyonlarında bu yaş grubunun gözleri önünde gerçekleşti. Otostopçu adındaki dizi erkeklerin Cuma akşamlarını iple çekmelerine sebep oldu. Ancak dizinin kötü tarafı her bölümün ayrı bir hikâye anlatması ve her bölümdeki erotizm oranın tutarsız olmasıydı. Yani bir hafta boyunca yayınlanmasını iple çektiğiniz erotik dizi de bazen hiçbir erotik öğe göremiyordunuz. Aynı zamanlara tekabül eden Gece Jimnastiği de aslında masum bir aerobik yayını olsa da gece yarısı yayınlanması insanları cezbediyordu. Oysaki günümüzde her kanalda Pilates eğitimleri veriliyor ve bu insanlara erotik gelmiyor.

Kadının Erotizmdeki Yeri

Erotizm ve seks arasındaki farklar arasında en dikkat çekeni de kadının yeridir. Erotizmde kadına yönelik herhangi bir şiddetle karşılaşılmaz. İşte sınırlar burada da devreye giriyor. Erotizm zaman zaman tek başına da yaşanabilen bir durum. Ancak seksin tek başına yaşanması insanların gözünde bu durumun seks olarak görülmesine yetmiyor. Seks denildiğinde insanların akıllarına sürekli iki kişi gelirken erotizm denildiğinde erkeklerin akıllarına kadın, kadınların akıllarına da erkek geliyor. Kadınların hangisini tercih ettiğini soracak olursanız benim tecrübelerim Erotizm diyor.

Seks ve erotizm demişken yazdığım yazılar arasında bir tanesinde dünyadaki genelevlerden bahsetmiştim. O yazımı buradan okuyabilirsiniz.