Ülkemizde erotik televizyon kanalları çok kısa bir süre yayında kaldılar. Bu dönem özel televizyonların açılmasını takip eden ilk 2 yılı kapsayan bir dönem oldu. Herhalde özel televizyon kanalı açan zenginler bir de erotik kanal açayım, Türkiye’de bu çok tutar şeklinde düşünmüş olacak ki bir erotik kanal açıldı. Elbette bu biraz da cesaret işiydi. Ama o zamanlar buna engel olabilecek ya da ceza verebilecek bir kurum olmadığı için televizyon yayını da kolayca başladı.

Erotik televizyon kanallarının öncüsü TeleOn’du. Elbette bu kanaldan önce zaten özel televizyonlar saat gece 12’den sonra erotik program yayına başlamışlardır. Bu arada erotik televizyon kanalları derken şifreli kanalları kastetmiyorum. Benim anlattığım herkese açık olan erotik televizyon kanalları. TeleOn aslında ilk olarak normal bir kanal olarak yayına başladı. Ancak yeterli reyting getirebilecek programlara sahip olmadığı için kısa bir süre sonra kapatıldı. Sonrasında ise tamamen erotik konseptle yeniden yayına başladı. O zamanlar en çok ilgi çeken erotik program Tutti Frutti’ydi. Striptiz yarışması olan bu programın Türk versiyonu da vardı. Evet, yerli bir Tutti Frutti yarışmamız vardır. Yarışmacılar Türk, sunucular Türk. Oyunun kuralları dahi aynıydı. Tek fark ise kadın yarışmacının iç çamaşırının üst kısmını çıkarmamasıydı. Erotik bir yarışma yapmaya hazırdık ama sutyeni çıkarmak için hazır değildik.

Erotik Televizyon Kanalları

Yabancı Kanal Yayınlarının İzlenebilmesi

TeleOn kanalı Cine 5 açılana kadar 2 yıl boyunca yayınlarına devam etti. Ancak yayın hayatına son vermesi Cine 5 yüzünden olmadı. O dönem evlere yavaş yavaş uydu antenleri de girmeye başladı. Bununla birlikte bazı belediyeler yabancı kanalların yayınlarını da normal antenlerle izlenebilecek şekilde ayarladılar. Bu sayede herkes bir anda çok daha erotik hatta porno düzeyine yaklaşmış olan RTL ve SAT1 gibi Alman kanallarını izlemeye başladılar. İşte TeleOn’da bu noktada yayın hayatına son verdi.

kadınlar neden sıklıkla başım ağrıyor diyorlar? Bu konu hakkında yazdığım yazıma buradan ulaşabilirsiniz.