Erkeklerin Korkulu Rüyası : ERKEN BOŞALMA

Erkeklerin cinsel hayatlarındaki en büyük kabuslarından biri hiç kuşkusuz ki erken boşalmadır.  Hemen her erkek hayatının bir döneminde erken boşalma sorunu yaşayabilir. Bu durum hem partner hem bir erkek için inanılmaz zor bir durumdur. Özellikle genç erkeklerimiz için…

Cinsel yaşamın başlangıcında erkeklerin çoğunda cinsel ilişki sırasında erken boşalma olur ve bu öğrenme sürecinin doğal aşaması sayılabilir. Erkeğin üstünde hissettiğinde mahçup olma hissi, zevkli bir birliktelik olamadan işin hemencik bitmesi… Korkmayın beyler! Erken boşalma kontrol edilebilecek bir durumdur ve tedavisi mevcuttur.

ERKEKLER NEDEN ERKEN BOŞALIR?

Öncelikle bu konuyu iyice bir öğrenelim ve merakımızı giderelim.CİSED Genel Başkan Yardımcısı Psk. Gülüm Bacanak; ”Sevişirken insan en saf, en savunmasız halindedir, tehlikelere karşı açıktır. Bu, hem dışarıdan gelebilecek fiziksel tehlikeler olabileceği gibi, hem de başka bir insanla özel bir anı paylaşma ve ona karşı korunmasız durumda olmanın yaratabileceği tehlikedir. Yani erkek bazen bu yakınlıktan korkabilir ve yakınlığa karşı bir koruma kalkanı olarak da erken boşalma ortaya çıkabilir.” demiş. Yani kendini o an savunmasız hissetmek, özel bir anı paylaşmanın duygusal etkisi erken boşalma nedeni olabiliyormuş.

Korku da erken boşalma konusunda sizi etkileyen faktörlerden biri.  Erkek ne kadar çok erken boşalacağından korkarsa, o kadar çok strese girecek ve o kadar da hızlı boşalacaktır.  Eğer bir kişi zaten gerginse boşalma yaşamak için daha az uyarılmaya ihtiyacı vardır. Özellikle genç veya nadiren cinsel temaslarda bulunan erkeklerde, cinsel aktiviteler sırasında, gerginlik ve korkuya neden olan, belirli bir oranda heyecan vardır.

ERKEN BOŞALMANIN TEDAVİSİ NEDİR?

Erken boşalma tedavisi ilk olarak kişinin kendi kendine bunun yolunu bulmaya çalışmasıyla başlar. Sistemi kontrol etmeyi öğrenmek için çeşitli yollar dener mesela geciktirici krem, prezervatif gibi. Bunlarla başaramazsa ilaç kullanmayı dener. Tabi para tuzağı olan saçma markalı ilaçlardan uzak durmak gerekir.

İlaçla tedavi bulamayanlar için terapi bu sorunun kesin çözüm yoludur. Terapi, alışkanlıkların değiştirilmesine ve kontrolün sağlanmasına yönelik bilgilendirme, eğitim, telkin ve egzersizlerden oluşmaktadır. Terapi kişinin konsantrasyonunu sağlaması, konuya odaklanması, bilinçaltındaki korku ve kaygıların yok edilmesi, bilinçaltı ve bilinçüstüne kontrol ile ilgili mesajların ve yönergelerin verilmesinden oluşur.

Terapi ile artık sorunu kökten yok ettiğinizde erken boşalma gibi durumla karşılaşmadan hayalinizde zevk dolu bir cinselliğe ulaşabilirsiniz.

MODALOJİK INSTAGRAM