Son birkaç yıldır kıvrık paça pantolonlarla dolaşan erkekleri sokaklarda görmek mümkün. Peki, erkeklerde kıvrık paça modası gerçekten bir moda mı yoksa birilerinin bu durumu moda olarak göstermeye çalışması mı? Bu konudaki şahsi fikrim bu eğer modaysa hiçbir estetik yönünün olmadığı.

Sınırlarını Aşan Tasarımlar

Yeni bir şeyler bulmak adına moda konusunda çizilen sınırlar da günümüzde kalkmış durumda. Bu yüzden de ortaya çok uçuk elbiseler çıkıyor. Bu durum sadece kadınlar için geçerli değil erkeklerde de uçuk kıyafetler görmek mümkün. İşte bu kıyafetlerin başında da kıvrık paça pantolonlar geliyor. Kıvrık paça pantolon giyerken dikkat edilmesi gereken noktalar giyilen ayakkabının topuksuz olması ve çorap giyilmemesi. Böylelikle bilek de ortaya çıkıyor. Bazı kesimler bu şekilde giyinmenin erkeğin boyunu uzun gösterdiğini savunsalar da bana göre pek de bir değişiklik olmuyor. Zaten bu kıyafeti gören kişi erkeğin boyuna değil direkt olarak paçasına bakıyor.

Erkeklerde Kıvrık Paça Modası

Kıvrık paça modası ilk olarak karşımıza kot pantolonlarda çıkmıştı. Bir defa yukarı doğru katlanan paça gerçekten hoş bir izlenim yaratıyordu. Bu aynı zamanda kot pantolonun ilk bulunduğu zamanlarda maden işçilerinin de yaptıkları bir şeydi. Uzun olan pantolonun paçalarını ayaklarının altına dolanmaması için yukarı doğru kıvırıyorlardı. Ancak bir kat kıvrılan pantolon paçaları modacıları tatmin etmemiş olacak ki paçalar artık birden çok defa katlanmaya başlandı. Bu sayede de ayakkabı ile paça arasında kalan bölüm çorap da olmadığı için açıkta kalıyordu.

Erkeklerde Kıvrık Paça Modası

Pek çok kişi tarafında bir moda olarak değerlendirilen kıvrık paça modası milli futbol takımımız oyuncularının da oldukça ilgisini çekmiş olacak ki takımın elbise sponsoru milli takımın yeni elbiselerini bu şekilde hazırladı. Ancak futbolcuların tamamının bu şekilde kısa paça pantolon giyerek İngiltere’ye gitmeleri yerel basında da oldukça büyük yankı buldu. Gelen tepkiler üzerine milli takım elbiseleri yeniden değiştirildi.

Trend erkek takı modelleri hakkında yazdığım yazıya buradan ulaşabilirsiniz.