Çoğu zaman şahit oluruz. Yolda yürüyen bir çift gördüğümüzde sürekli olarak kadın konuşur, erkek ise onu dinler. Bu durum genellikle böyledir. Erkekler zaten bu durumun yani konuşmadıklarının farkındalar. Ancak asıl sorun bu değil. Asıl sorun kadınların çok konuştukları ve erkeklerin neden konuşmadıklarını merak etmemeleri. Kadınların bu durumu merak edip etmedikleri de bazı erkeklerin de çok umurunda değil açıkçası. Erkekler neden konuşmaz sorusunun pek çok yanıtı var.

Kadınlar Karşı Çıkar

Otorite erkek olsa da kadınlar erkeklerin anlattıkları her şeye karşı çıkma eğilimindedir. Bunun sebebi ise konu ne olursa olsun her zaman otoriteye arşı çıkmanın onu zayıflatacağını düşünmeleri. Bu çok normal bir davranış. Böyle kadınların sonu az konuşan ve dediğini zorla da olsa yaptıran bir erkekle ömür boyu yaşamak oluyor.

Kadınlar Akıl Verir

Kadınlar erkekle konuşurken sanki çocuğuyla konuşuyormuş gibi konuşurlar. Erkekler neden konuşmaz sorusunun nedenlerinden bir tanesi de budur. Erkekler de tam tersine kendilerine akıl verilmesinden hoşlanmazlar. Sizi dinlerler ama buradaki üslubunuz çocuğunuzla konuşuyormuş gibi olursa size pek cevap vermezler.

Erkekler Neden Konuşmaz?

Kadınlar Beğenmez

Kadınlar erkeklerin yaptıklarını genelde beğenmezler. Kendileri daha iyisini yapacakları için değil yapılan iş konusunda kendilerine danışılmamasına kızdıkları için. Siz çok doğru bir şey yapsanız da kendilerine danışılmadığı için en büyük hatayı yapmışsınız demektir. Durum böyle olunca siz kendi bildiğinizi yapmak bir tarafa dursun artık bu konu hakkında hiç konuşmamaya da başlarsınız. Bu da erkekler neden konuşmaz sorusunun bir cevabıdır.

Halden Anlamazlar

Erkek herhangi bir sıkıntısı olduğunda bunu etrafındakilerle paylaşmaktan kaçınır. Çünkü kendi sıkıntısını kendisinin çözeceğini bilir. Bu yüzden “anlat açılırsın” sözü tamamen kadınların kendilerine malzeme çıkarmak için uydurdukları bir sözdür. Erkek bir konu hakkında konuşmadıkça kadın erkeğin daha çok üzerine gelir. Çünkü kadın her konuda olduğu gibi kendisini yine olayın merkezine koymuştur ve adamın konuşmamasını kendisine karşı aldığı bir tavır olarak değerlendirir. Durum böyle olunca iş daha kötü bir hal alır.

Moda erkek için oldukça önemli. Keten pantolon hakkında yazdığım yazıyı buradan okuyabilirsiniz.