Her erkeğin rüyasını süsleyen spor arabalar var. Ama çoğu defa bu istekler rüya olarak kalıyor. Sebebi ise zaten iyice artmış olan araba fiyatlarının yanında bir de spor araba fiyatlarının yüksek oluşu. Ama pek de öyle düşünmemek lazım. Günümüzde hala kullanılabilir makul fiyatlı spor araba çeşitleri mevcut.

Spor Araba Alırken Dikkat

Spor araba alırken en çok dikkat edilmesi gereken konu aracın kullanımı. Bu arabalar genellikle tek kapılı ve 2 kişilik oldukları için aile arabası olarak kullanılmamakta. Eğer maddi durumunuz iyiyse ikinci bir keyif arabası olarak düşünebilirsiniz. Özellikle üstü açılan spor arabalar bu konuda büyük keyif vermekte. Bununla birlikte bu araçlara sahip olmak tüm bakışların bir anda üzerinizde olmasına da sebep oluyor. Spor arabaların en büyük artısı trafikte benzerlerinin az görülmesi. Bu da bu araçların üretim tarihlerini insanların bilmemeleri için yeterli oluyor. Bir başka deyişle 1995 model bir iki kapılı spor arabaya binerken insanların bunu son model bir araç sanmaları oldukça doğal.

İngiliz Rüyası MGF

Erkekler İçin Makul Fiyatlı Spor Araba Önerileri

Ülkemizde çok fazla bilinmeyen bir araç MG. 1900’lü yılların başından Morris Garage adıyla İngiltere’de üretime başlayan MG dünyanın ilk spor araba üreticileri arasında. MGF model 1995 – 2003 yılları arasında üretilen oldukça şık bir araç. Şu andaki satış fiyatı 20 Bin liradan başlıyor. Aracın en büyük özelliklerinden bir tanesi motorunun arkada olması. Motorun çalışmasını sırtında hissetmek isteyenler için birebir.

Japon Mazda Miata

Erkekler İçin Makul Fiyatlı Spor Araba Önerileri

İki kişilik araç dendiğinde akla gelen bir başka araç da Miata. Son derece seri olan bu araçların üretimine 1990 yılında başlandı ve günümüzde hala devam edilmekte. Makul fiyatlı spor araba dendiğinde akla ilk gelen markalardan bir tanesi olan Mazda Miata aynı zamanda lüks bir iç tasarıma da sahip. Günümüzde 1992-1999 yılı üretimlerinin satışı 30 Bin lira civarında yapılıyor.

Alman BMW Z3

Erkekler İçin Makul Fiyatlı Spor Araba Önerileri

Gerçi Z4’ler de piyasaya çıktı ancak bizim amacımız makul fiyatlı spor araba bulabilmek. Markası BMW olduğundan dolayı fiyatı diğer spor arabalara göre biraz yüksek. 35 Bin lira civarı bir paraya bu araca sahip olmak mümkün. Elbette bu araçların yaşları 20 civarı olduğu için satın alırken bakımlı olmalarına da dikkat etmek gerekiyor.

Bu araçlara sahip olduktan sonra seyahat kavramı sizin için değişecek. Seyahat demişken Salda Gölü’ne yaptığım seyahatle ilgili yazdığım yazıyı buradan okuyabilirsiniz.