Pantolon erkekler için önemli bir elbise. Sadece erkekler için değil artık pantolon kadınlar için de ilgi çekici bir elbise durumuna geldi. Hem kendi üzerlerinde hem de erkeklerin üzerlerindeyken. Peki, erkekler pantolon seçiminde gerçekten mantıklı hareket edebiliyorlar mı? Erkekler için ideal pantolon nasıl olmalı? Her pantolon her erkeğe yakışıyor mu?

Kısa Paçalı Pantolonlar

Pantolonla ilgili önemli bir gündeme çok da uzak olmayan bir dönemde hep birlikte şahit olduk. Futbol milli takımı oyuncularımızın pantolonları uzun süre gündemde kalmıştı. Kısa paçalı bu pantolonlar elbette ki erkekler için ideal pantolon modelleri arasında değil. Bir kere son derece çirkin. Görünüş bir tarafa dursun pantolon alırken en çok dikkat edilmesi gereken şey görünüşten ziyade içinde rahat edebilmek. Düşük bel modası ilk çıktığında erkekler tarafından son derece rahatsız olarak nitelendirilen bu pantolonlar kısa süre moda oldu ve rahatsız olmalarını herkes unuttu. Düşük bel pantolonların verdiği rahatsızlık her an belden aşağı düşecekmiş gibi bir his vermesiydi. Aynı rahatsızlık bazı insanlar için devam ediyor. Çünkü düşük bel pantolonlar da asla erkekler için ideal pantolon sınıfına giremediler.

Erkekler İçin İdeal Pantolon Nasıl Olmalıdır?

İdeal pantolon denildiği zaman her erkeğin sorunsuzca rahat bir şekilde giyebileceği pantolonlar akla geliyor. Bunların en başında bacakları sıkmayan, ağ bölgesinde rahat hareket etmeye müsaade edecek kadar boşluk bulunan, eğilip kalkarken düşmeyecek pantolonlar var. Bir başka deyişle herkesin klasik olarak bildiği modeller bu modeller. Bu yüzden hiçbir erkek bu kadar rahat pantolonlara hayır diyemez. Ancak tıpkı kadınlarda olduğu gibi güzel ya da farklı görünmek adına garip pantolon çeşitleri giyen erkekler de yok değil. Bu modeller arasında eşofman pantolon olarak bilinen modeller de var.

Eşofman pantolonlar hakkında yazdığım yazıma buradan ulaşabilirsiniz.