Yakın bir geçmişe kadar ülkemizde uzun saçlı erkek olmak diğer insanların önyargılı yaklaşmalarına sebep oluyordu. Günümüzde bu önyargı yerini biraz daha ılımlı olan insanlara bıraktı. Ancak halen doğu bölgelerde erkeğin uzun saçlı olmayacağı yönünde insanlar arasında bir kanı hâkim. Artık erkek uzun saç modelleri denildiğinde akla tek bir model yerine çok farklı modeller gelmekte.

Erkeklerin Tercih Ettikleri Saç Modelleri

Özellikle moda ile ilgilenen erkekler arasında saç modelleri seçimi oldukça farklı olabiliyor. Son birkaç yılında önemli saç modellerinden bir tanesi de aynı kadınlarda olduğu gibi saçın tepeden topuz şeklinde toplanmasıydı. Bu model film ve dizilerde de çokça kullanılan modellerden bir tanesi oldu. Ancak şunu da kabul etmek gerekir ki erkek uzun saç modelleri arasında bu model erkeğe kadınsı bir hava katmakta.

Erkek Uzun Saç Modelleri

Özensiz Saçlar

Ne yazık ki erkekler saç konusunda kadınlar kadar özenli değiller. Uzun saç demek sürekli olarak bakım isteyen saç demektir. Ancak uzun saçlı bazı erkekler bu bakımı çok fazla önemsemedikleri içi ortaya yeni bir saç modasının daha çıkmasına sebep oldular. Bakımsız saç modası günümüzde pek çok erkek tarafından uygulanmakta.

Sakal Tamamlayıcı Unsur

Erkek uzun saç modelleri arasında bazı modeller erkeği gerçekten bir kadın gibi göstermekte. Bunlar arasında üstten topuz yapılması birinci sırada geliyor. Bir erkek blogger olarak bu yazıyı yazmadan önce biraz araştırma yaptım. Karşılaştığım önemli sonuç bu saç stilini kullanan ama kadın gibi de görünmek istemeyen erkeklerin aynı zamanda sakal bırakmaları oldu. Ancak bu sakal tüm yüzü kaplayan oldukça uzun bir sakal. Muhtemelen denge bu şekilde korunmaya çalışılıyor.

Erkek Uzun Saç Modelleri

Bütün bunların yanında saç konusunda yine 90’lara bir dönüş var. 90’ların başında özellikle Amerika’da görülen uzun ortadan iki yana ayrılmış düz saçlar günümüzde yeniden moda halini aldı.

Sakal tıraşı olmanın erkekler için ne anlama geldiğini anlattığım yazıma buradan ulaşabilirsiniz.