ERKEK SAKAL ÖNERİLERİ

 

      SAKALLI MI SAKALSIZ MI?

Mesela ben sakalsız 🙂

Erkek Sakal Modelleri

Sakal çoğu erkeğin vazgeçilmezidir. Siz de bu yazımda erkek sakal modelleri nelerdir göreceksiniz. Bazı kadınlar sakalı erkeğin makyajı olarak görmektedir. Bir kadın, sakallı haline ölüp bittiği adama sakalsızken bakmak bile istemeyebilir. Sakal bazı kadınlarda çekici etki uyandırır, erkeği seksi gösterdiğini düşünürler. Bazı kadınlara göre ise sinekkaydı tıraş daha çekicidir. Bu bağlamda partnerinizin hangisini tercih ettiğini öğrenip sakalınızı kesmek veya sakal bırakmak sizin tercihinize kalmıştır. En nihayetinde kendinizi mutlu hissettiren şekilde devam edin derim, sizi seven olduğunuz gibi sevsin.

Yüzyıllardan beri var olan sakal, Orta Çağ’da kavgalara bile sebep olmaktaydı. O devirde bir erkeğin sakalına dokunursanız ona saldırmış olurdunuz ve onu düelloya davet ederdiniz.

Eğer sakalınız varsa onu öylece kendi haline bırakmayın. Sakalınıza bakım yapın ve yüzünüze uygun modeller seçin. Peki, bizim vereceğimiz erkek sakal modelleri neler?

 

      YÜZ TİPİNE GÖRE SAKAL

Erkek Sakal Modelleri

Sakalı kullanmaktaki amaç yüze boyut kazandırmaktır. Kadınlar bunu kontür ve aydınlatma dedikleri makyaj tekniği ile kolayca sağlayabilmektedirler. Sizler de yüz tipinize göre şekillendireceğiniz sakallarınızla bu kontür etkisini yakalayabilirsiniz.  Bazı yüz tiplerine göre erkek sakal önerileri nelerdir? Uzun yüzlü erkeklerin, sakalı kullanım amacı yüzlerini daha kısa göstermek olmalıdır. Kirli bir sakal bırakabilirsiniz. Yapmamanız gereken şeylerin başında çenenizin altındaki sakalları uzun tutmamak gelir. Bu görüntü yüzünüzü olduğundan daha da uzun gösterir. Favorileri kalın tutup çene bölgenizi kısa tutunuz. Yuvarlak yüz tipleri, sakallarıyla yüzlerini kare haline getirmeye çalışmalıdır. Çenenizin altındaki sakalları çok az uzatmanız yüzünüze biraz uzunluk kazandırır. Favorilerinizi uzun kullanabilirsiniz. Oval yüzler ise sakal ve bıyık için en uygun yüz tipidir. Bu yüz şekli her türlü sakal şeklini kendine uydurur. Oval yüze sahip erkekler bu sebeplerden ötürü şanslıdır. Diğer yüz tipleri için verilen erkek sakal önerileri bütün yüzleri oval yüze benzetmek amacıyla verilmiştir. Kare yüzlü insanlar, çok uzun ve kaba sakallardan kaçınmalıdır. Yüzü daha oval gösterecek şekiller kullanılmalıdır. Elmas yüzlü erkekler de yüzün sivri görünümünü azaltmaya çalışmalıdır. Keçi sakalı gibi stiller yüzünüzü daha sivri göstereceğinden oldukça uzak durmakta fayda var.

Erkek sakal modelleri yazımıza sakal bakım konusuyla devam edelim ;

Erkek Sakal Modelleri

Yüzünüze uygun modeli seçtiyseniz sakalınıza güzelce de bir bakım yapın. Çeşitli bitkisel yağlar sakalları parlatma ve beslemede kullanılır. Zeytinyağı, badem yağı ve argan yağı gibi bakım ürünleri sakallarınıza iyi gelebilir.  Sakal için üretilmiş temizleyicilerle onları yıkayın ve sonrasında da tarayın. Tarama işlemi sakallarınızın hava almasını sağlayacaktır.